Sütés - Gyakori kérdések

Keresés ételek, italok - egyéb kérdések témában

Talált kulcsszavak:


Talált kérdések:

1 2 3 4 5 6 7 8 9
Mi ennek az ételnek a neve?

Nagyon régen ettem, így nem emlékszem Olyasmi volt mint a tojáskrém, főleg kenyérrel ettük. Fokhagymás, sós íze volt Mintha túró és tejföl lett volna benne, színre pedig fehéres narancssárga volt. Tipikus régi falusi étel(az én fejemben legalábbis)

6
Ha én csinálom a tojásrántottát mindig olyan finom krémes állagú lesz de ha apám csinálja olyan száraz és darabos lesz. Mi lehet a külömbség az elkészítésében?

Az átlagnál jobban főzök rendes kajákat is, meg sütök is. Mitől fozhetek ,süthetek ennyire durván finoman ha nem is csinálom gyakran? Anyámék is azt mondják nagyon jól főzök. Egyik nagyszülőm meg nagyon sokat süt főz mégis borzalmasan sikerülnek neki a kaják. Nem a...

16
Mit főztetek ma ebédre?

Mit főztök holnap?

15
Hol kapható cake pop pálca?

Cake popot szeretnék csinálni ès kéne hozzá pálca amit bele szúrok,de bárhonnan rendélnék már nem érne ide ,hol tudnék cake pop pálcát venni ?

3
Mibe szokták beleforgatni a kürtöskalácsot?

Mindig amikor a vásárokban csinálják, miután feltekerték a tésztát, beleforgatják valamilyen folyadékba. Az valamilyen szirup esetleg arra, hogy a sütés után jobban ráragadjon az ízesített cukor? Vagy csak olaj, hogy szépen barnuljon? Az én otthoni receptem nem ír...

5
Aki ételt rendel, sütés, főzés helyett az nem is igazán szegény?

Éhes vagy. Lusta vagy főzni. Rendelsz. Kihozzák a kis adag kajákat. A levesben kis marok zöldség van sok lével. Mintha kimarkoltál volna egy fagyasztott keverékből egy kicsit és delikáttal megszornmád, mindezt jó drágán. A főétel pici az ára borsos. A neten olvastam...

21
Hogyan kell olyan nagy piacos gofrit készíteni?

Az enyém sajnos olyan mint egy levél. Gofrisütő csere után sem jobb és kipróbáltam többreceptet is, de mindegyikkel olyan lapos sűrű tésztája van.

2
Mi ennek a süteménynek/tortának a neve?

Sajnos nem értek hozzá, csak annyit tudok, hogy nagyon omlós és finom volt. Ha valaki tudja, mi ez, hatalmas köszönet. Én is szeretnék készíttetni ilyet.

6
Lehetett rossz?

Én amikor sütök és tojást használok, külön fel szoktam törni a tojás, biztos, ami biztos alapon. Most is így tettem, azt vettem, viszont észre, hogy a tojás sárgája teljesen szétfolyt, amikor feltörtem, de szaga nem volt. Lehet rossz a tojás?

4
Az emberek ősei mikor, és miért döntöttek úgy, hogy az ételeket megfőzik, és sütik mielőtt megeszik?

Úgy jobb az ízük, vagy mi az oka, hogy csak ember nem eszik nyers húst?

9
A zsírszegény ételek maximum hány százalék zsírt tartalmaznak?

Például vérplazma adás előtt javasolják hogy minél kevesebb zsírt fogyasszon az ember. Például 100 gramm étellel maximum hány gramm zsír az ami egyáltalán nem sok? Hány százalékos zsírtartalom alatt számít egy étel zsírszegénynek és bátran lehet fogyasztani?

3
Ezekből az összetevőkből milyen sütit tudnék csinálni?

Van itthon, kakaó, liszt, 2 db tojás, olaj, lekvàr. Van mák is de az sajnos darálatlanúl és most a mákdaráló sincs nálam. Amibe tudnám sütni az csak muffin sütő. Többi alap süti hozzávaló az meg a napokban fogyott el. Pl tej, vaj, vagy tejfől meg a tojás nagy része.

3
Mitől lesz finom édeskés a sütőben sült/levesben főzött répa?🤔

Egyszer vendégségben ettem és nagyon ízlett de nem sikerült még újraalkotni :D

17
Miért probléma, ha megreped a beigli?

Sokan panaszkodnak rá, hogy megrepedt. De miért baj ez, ha amúgy finom?

9
Száz% gyümölcslé tényleg száz%-os?

Akkor mi oka hogy eltér az íze a kettőnek?

13
1 2 3 4 5 6 7 8 9


Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!