Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Letöltöttem egy applikációt...

Letöltöttem egy applikációt ami jelzi h igyak vizet mert túl keveset iszom szóval a kérdés az lenne h az üdítő vagy akármi más ami nem viz az is számít?

Figyelt kérdés

2019. aug. 22. 01:17
 1/8 anonim válasza:
89%

Hát ha azért töltötted le mert kifejezetten vizet szeretnél fogyasztani, akkor gondolom logikusan csak a víz számít... 😅

De én beleszámolnám még max a teát is.

2019. aug. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Ez a te célodtól függ.

Ha mondjuk 0 folyadékot iszol egész nap és ezen akarsz változtatni akkor beleszámolhatod a többit is.


Ha a vízivást magát akarod gyakoribba tenni akkor csak a vizet.


De én is úgy vagyok vele mint első. Max teát még de azt se ha nem muszáj

2019. aug. 22. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Eszem megáll, hogy valakinek a telója mondja meg, hogy mikor igyon, mi jön még?!

A kérdésre: szerintem az alkoholt leszámítva bármilyen folyadék.

2019. aug. 22. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

3!


A legtöbb ember akkor iszik, amikor szomjas. Az pedig a szervezetnek már "késő", azzal jelez, hogy kiszáradás közelben van. Nyilván a valódi kiszáradástól azért messze van még ilyenkor.

A napi ideális folyadék bevitel 2-2,5 liter egy felnőtt esetében, de lehet ennél jóval több is. Az átlag ember ennyit nem iszik, mert nem szomjas. Az app arra jó, hogy x időnként figyelmeztet a folyadékbevitelre. Pár hét után megszokja amúgy az ember hogy többet iszik és app nélkül is folytatni fogja.

2019. aug. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6%
#4: Egyedül sivatagot megjárt ismerősöktől hallottam ilyet. Ott valóban nem veszed észre a kiszáradást, mert nagyon izzadsz, viszont ezt nem veszed észre, mert az izzadtság azonnal elpárolog, így valóban gyorsabban kiszáradsz, mint megszomjazol. A mi éghajlatunkon furcsa.
2019. aug. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
Átvitt értelemben értettem a kiszáradást. Ahhoz átlag környezetben egyértelműen napok kellenek. De a szervezet adott viztartalommal funkcionál a legjobban. Pici gyereket, idős embert is itt az ember, mert ők se szomjaznak meg gyakran , csak nekik ott van anyu, vagy az ápoló az app helyett.
2019. aug. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően minden folyadék bele számít, kivéve azokat, amik hiába folyadékok, kivonják a vizet a szervezetből. Ilyen az alkohol és a koffein.


Összességében mégis azt mondom, hogy ha már letöltöttél egy alkalmazást mert valamit szeretnél jobban csinálni, akkor figyelj rá oda, hogy tényleg jobban csináld.


Az üdítők sok mesterséges adalékot tartalmaznak. De még a 100%-os gyümölcslének is magas a cukor tartalma. Tehát azzal, hogy ezekből többet iszol, javítasz valamin, viszont rontasz valami máson. Néha belefér 1-1 pohár üdítő, de ha a szervezeted folyadék szükségletét ezzel próbálod bevinni, azzal többet ártasz magadnak, mintha csak keveset innál.


Tehát jobb, ha csak a vizet és az édesítetlen teát számolod bele. Kisebb mértékben az étekek is számítanak: ha megeszel egy nap egy liter levest, az a sótartalma miatt ugyan nem ér annyit, mint a víz, de ez is jelentős mennyiségű folyadék.

2019. aug. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a jóindulatú komenteket

És hogy még magyarázzam kérdésem nekem egy nagyon ritka betegségem van ami miatt nem érzem hogy éhes vagyok és azt sem hogy szomjas vagyok és kedves kötekedő kommentelo mielőtt meg álna az eszed igen van aplikacio ami feljegyzi hogy mikor ettem és ittam emellett a vizet hogy mennyit mivel másképp megfeletkezem róla és össze esek amit el szeretnék kerülni

2020. nov. 6. 02:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!