Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kezdő szakács vagyok. Most...

Kezdő szakács vagyok. Most kezdtem el a szakács iskolát. És már megvan a gyakorlati hely is. Egy 4,5 csillagos étteremben fogok tanulni. Kést? Szeretnék venni. Olyant amilyen nagyon sokáig meglesz. Amit néztem az ez lenne:

Figyelt kérdés

[link]

Mit gondoltok?



2019. szept. 7. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Keress rá az extrametál oldalra is .
2019. szept. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Dick, ha jót akarsz.

[link]

2019. szept. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 qkker1 ***** válasza:
100%

"Dick, ha jót akarsz."


Vagy Solingen, ez a kettő a legjobb.

2019. szept. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Lesz ott kés. ;-)
2019. szept. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az iskolában külön kérték, hogy saját kést vigyünk. Illetve az étterembe is saját kell
2019. szept. 8. 09:55
 6/9 A kérdező kommentje:
Valakinek valamilyen tapasztalata? Tippe?
2019. szept. 9. 17:56
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Már leírtuk. :) Dick vagy Solingen. A férjem szakács, ő a Dick-re esküszik (azért írtam én is ezt), de a Solingen is nagyon jó.
2019. szept. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

1985 óta dolgozok a vendéglátásban, és azt nagyon hamar megtanultam, hogy a szakács a késeivel kel, a szakácsnak a kése az szent, mindenhez van egy legjobb kése, és késből sosem elég!

Aztán 10 év szállodai-éttermi tapasztalattal elmentem egy I. osztályú kínai étterembe felszolgálónak. Nem hittem a szememnek, Mr. Wang, az 50 körüli, Kínában is elismert főszakács, ugyanazt a kést használta a ponty filézéséhez, amivel pár perccel korábban a kollégája a metélt tésztát szeletelte. Az egész konyhán volt 3db zöldségpucoló eszköz, azon kívül 3 db tök egyforma kínai bárd, amivel hihetetlen módon bármit gyönyörűen, gyorsan, szabályosan ki tudtak filézni, fel tudtak szeletelni.

Bár még mindig hiszem, hogy jó kések kellenek a jó munkához, azt is gondolom, kicsit túl van misztifikálva ez a kérdés.

2019. szept. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Ha még nem késő, én a helyedben felkeresnék magyar készítőket (Palcsesz Imre, Nagy Istvánék..), akiknek a profiljába vág, és ők olyan kést fognak neked készíteni, ami a Te minden igényedet kielégíti.

2019. dec. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!