Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi az a formázó csokoládé?

Mi az a formázó csokoládé?

Figyelt kérdés

Az egyik tévécsatornán megy a Tortakirály című műsor, ahol a tortákat formázó csokoládéval vonják be. Látszatra olyan, mint a marcipán, de nem az. Formázzák, nyújtják, színezik, stb...

Kerestem a neten, de nem találtam.


2010. júl. 16. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy rosszul fordították. Jó pár adás után jöttem rá pl. hogy a formázható cukorbevonat tkp. a fondant.
2010. júl. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
A csokoládét nem lehet nyújtani csak olvsztás után formába önteni. A fondant és a marcipán formázható.
2010. júl. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pedig biztos,hogy csokit mondanak.:)
2010. júl. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok találtam egy linket a plasztik csokoládé lehet az:

[link]

Tehát elvileg létezik.:)

2010. júl. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van egy csokoládéfajta amit nyújtani nem,de hajtani kiválóan lehet.Olyan mintha sima csokoládé lenne,csak ebben több a kakaóvaj, így puhább.
2010. júl. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A linkből kiindulva eljutottam a pillecukor fondantig, és valószínű ez lesz, amit keresek:)

2010. júl. 17. 07:51
 7/8 anonim válasza:

Sziasztok!

A Tortatúra című műsorban hallottam én is sokszor a formázó csokiról,láttam milyen szép dolgokat készítenek belőle.Egyik részben egy versenyző említette,hogy a formázó csoki az olvasztott csoki és kukoricaliszt keveréke,de ennél többet én sem tudok.Se az arányokat,se azt,hogy kell-e még bele valami.Lehet kísérletezgetni kellene vele.

Ha esetleg azóta valaki tudna erről többet is,akkor örülnék ha leírná.

2011. ápr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

[link]


A csokoládé addikt youtubeon is ezt izélta... kukoricasziruppal... de amúgy én most malátasziruppal fogom megcsinálni a csokirózsám

2013. ápr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!