Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyikben van több koffein? A...

Melyikben van több koffein? A rendes agancsos kávéfőző/esetleg ez a filteres kávéfőző vagy ez az instant por 3in1?

Figyelt kérdés
Savam miatt kérdezem.egyiket sem kellene,de melyik a leg gyengébb?

2019. dec. 25. 07:13
 1/8 anonim ***** válasza:
A koffeinnek nem sok köze van a savadhoz.
2019. dec. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

MIndegyikben gyakorlatilag ugyanannyi koffein van.

A koffein nem befolyásolja a gyomorsavtermelést.

A gyomorsavra a kávéban lévö csersav hat, ne csinád erösre (több vízzel ugyanannyi kávéhoz) és frissen idd, ne hagyd állni. Vagy/és tegyél hozzá tejet

2019. dec. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem a kávéfőzőtől függ a kávéd koffeintartalma... Amúgy tévhit, hogy az instant alacsonyabb koffeintartalmú lenne, csak a cukor meg tejpor szerintem sok benne. Én ilyet akkor iszok, ha kávéízre vágyom csak úgy.

A párnás amúgy "gyenge, vizes" kávé ízű nekem (ismerősöknek van, ott egy délután 3ilyen kávét le tudok tolni). Nekem kapszulás van, de az is erős kávét csinál (tchibo), a dolce gustonak van "kamukávéja", ízre finom, de nem túl magas minőség. Van kotyogós kávéfőzőm is, kávédarálóm is, a kotyogósban tudod szabályozni a dolgokat, mennyi kávé, mennyi víz... Tehát tudsz "gyengébb" kávét csinálni.

2019. dec. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, nem biztos, hogy jól fogalmaztam, tehát a koffeintartalma/erőssége a kávénak főleg az alapanyagtól függ (kávé minősége), és emellett ugye te magad tudod befolyásolni, pl mennyi vízzel főzöd le.
2019. dec. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szóval szerinted a kávéba a koffeint a kávéfőző teszi?

Érdekes..

2019. dec. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kávéfőzőnek semmi köze a kávé koffeintartalmához, a koffeinnek pedig semmi köze a gyomorsavadhoz.
2019. dec. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hogyan tudom csökkenteni a gyomorsavam kv fogyasztás módosításával?
2019. dec. 26. 14:02
 8/8 anonim ***** válasza:
21%
A gyomorsavadnak még mindig semmi köze a kávéfogyasztáshoz!
2019. dec. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!