Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen fűszernövény lehet ez?...

Milyen fűszernövény lehet ez? Lilás-zöldes, hosszú levelei vannak, és még mindig él! 😂 Aldiból vettem, elvileg thai fűszer.

Figyelt kérdés

Az Aldiban vettem még kora nyáron egy fűszernövény triót, volt benne thai bazsalikom, koriander és ez a növény. Előző kettő már elpusztult, de a 3. életben maradt, sőt, a verandán lakva még új leveleket is hoz. 10 fok körul van ott min.

Kép:


[link]


2020. jan. 11. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Az egyik cserépben elpusztult a fűszer, de kikelt valami gyom. :)

Csípj le egy darabot a leveléből, meglátod, lesz-e valami jellegzetes íze vagy illata. Ha véletlenül fűszer, akkor is 99 %, hogy a termése a fűszer, nem a levele, de akkor se sima fűízű meg -szagú lesz a levele.

2020. jan. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tuti fűszer, mert a 3ból ez maradt meg. Amikor vettem sokkal kisebb volt, egy tablacskára ra volt írva a név, de a nap eltüntette az írást. Most próbáltam kiokvasni, de csak addig jutottam, hogy miz....
2020. jan. 11. 12:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Rukola, csak nem a jellegzetes leveleket hajtja, és sok fényt kapott.
2020. jan. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

A rukkola az kizárható. És nem is fűszernövény.

Nem lehet, hogy a "miz" az a "fűszernövény mix" második fele?

Ha nem tudod, mi ez, akkor mitől vagy biztos, hogy fűszer, és nem csak egy véletlenül kikelt gyom?

2020. jan. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
NEM kizárható, a rukola a szabadban hidegben ilyen lesz!
2020. jan. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Csak nem hagyott nyugodni, és addig kutattam.

Ruby mizuna

Óriás vörös ázsiai saláta.

Valóban nem fűszer, de nem is gyom, te jó ég, hogyan is lehetne ilyen fizimiskával??

3 növény volt egyszerre a cserépben, amikor megvettem. Ez az egy maradt meg, és nőtt meg a többszörösére.

Különben a rukkola sem áll messze, mert szintén van vörös változata, és az is az ázsiai konyha alapanyaga.

2020. jan. 11. 20:17
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

# 5

A rukkolák nem nagyon szoktak ilyen nagy lapuleveleket nevelni. Főleg nem alsó levélként. A levélforma se stimmel egészen. De azért van távoli rokonság, az biztos.

# 6

A keresztesvirágú gyomok közt is vannak hasonlóak. (Hogy keresztesvirágú, azt fel lehetett tételezni a növény szerkezete alapján, nekem első látásra a repce ugrott be.)

Jól guglizol, az biztos. :)

2020. jan. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!