Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyik kenyér a legegészségese...

Melyik kenyér a legegészségesebb? Illetve amelyikben a legkevesebb a kalória?

Figyelt kérdés
Fogyókúra miatt érdekelne...
2010. júl. 24. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, amelyiknek alacsony a glikémiás indexe, azaz a benne lévő szénhidrát lassan szívódik fel, és így később leszel éhes. Ilyenek a teljes kiőrlésű lisztből készült kenyerek.

A másik titok az, hogy lassan egyél és akkor kevesebbel is jóllaksz. A kapkodás nem vezet eredményre.

2010. júl. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Még annyit hozzáteszek, hogy mindben közel ugyan annyi tápanyag van, tehát közel azonos a kcal tartalmuk is. De az első válaszadó leírta a lényeget. Talán még annyit, hogy a magas rosttartalmú ételek segítik az emésztést (fogyni nem fogyaszt de ha megmakacsolja diéta közben a beleid magukat akkor székrekedés felléphet ezért nem tanácsos a rosttartalomról elfelejtkezni)
2010. júl. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
graham kenyér
2010. júl. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A kalóriaértékük kb ugyanannyi. A mennyiséget tudod csökkenteni, pl. toast kenyérből eszel két szeletet a "sima" kenyér helyett. Vagy kötöttebbet veszel és a lehető legvékonyabbra vágod.
2010. júl. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Aha értem, köszi a válaszokat! De melyik végülis a jobb? A teljes kiörlésű, Graham, vagy a rozskenyér? mert mindegyikre azt mondják, hogy jó... én hatékony diétát szeretnék, és eszek kenyeret (nem sokat), és fontos, hogy a lehető legjobb legyen :)
2010. júl. 24. 13:20
 6/11 anonim ***** válasza:
Mért nem ciklikusan fogyasztod őket? Tegyük fel első héten graham kenyeret, második héten teljes kiörlésűt a harmadik héten pedig rozskenyeret majd ismét grahamot. Ártani nem ártasz ezzel magadnak és legalább így nem unsz rá egyikre sem :D
2010. júl. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
hát nekem mindegy melyiket eszem :D csak ne hízlaljon, azaz a legkevésbé :P
2010. júl. 24. 13:36
 8/11 anonim ***** válasza:
én roszkenyeret eszek, csak reggelire és nem hízok tőle.
2010. júl. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
bocs rozskenyeret akartam írni :)
2010. júl. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor meg válassz egyet, amúgy meg minden hizlal ha nem tartasz mértéket.
2010. júl. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!