Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A sokzöldséges kaják mint pl...

A sokzöldséges kaják mint pl Gyros vagy Kebab is hízlal a mártás vagy a pita miatt?

Figyelt kérdés

Házi készítésűre gondolok szóval friss zöldségekből szoktam csinálni. Ehetem ezeket ha fogyni szeretnék? Vagy a zöldséget ami benne van elnyomja valami hízlaló benne?

(csirkehúsos saláta is szóba jöhet, vagy dürüm, ilyenek)


2010. júl. 26. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:

a lisztes tésztája vagy az fuu most nem jut eszembe amibe adják az benne a nem jó mármint ha fogyózol.

De ha Házilga megcsinálod a tésztát és más miylen lisztet teszel bele vagy nem tudom akkor végülis nem rossz még délutáni kajának sem .

2010. júl. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
egy gyroskoma igen jelentős kcal-t hordoz magában. Sztem 600kcal-t is
2010. júl. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
elsővagyok. Ha csirkével csinálod oylan tésza nélkül tele zöldséggel és minimális öntettel akkor az hogy lenne 600 kcl?
2010. júl. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
a
2010. júl. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

De most ki a tököm beszélt az olyan tésztáról?:D

Én csak annyit modntam, hogy egy jófajta gyros, és leginkább a kiflis gyrosra gondolok 600 kcal körül van.

2010. júl. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
okés:D
2010. júl. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A kalóriatartalom le van tojva, a gyros, ha abból a palacsintavékony tésztaba csavarva készítik (pitában), roppant egészséges, hiszen minimális tészta és technikailag csak husi és zöldség. Borjúhusival a legfinibb szerintem.:)
2010. júl. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A szószokban meg alig van kalória.
2010. aug. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát ha pita nélkül,csak gyros tál,vagy kebap tál,úgy nem hízlal.De ha pitában van akkor az 600 kcal körül van tényleg :)

De szerintem ezt is néha meglehet engedni magunknak.Max többet mozogsz utána.

2010. aug. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Értsük meg, hogy semmi sem hízlal, csak vannak ételek amik több energiát tartalmaznak, mint a másik.

Egy átlag kebab 500-1000 kcal is lehet.

Ha figyelembe veszed ezt, és aznap egész nap olyan ételeket eszel, amik nem túl kalóriadúsak, akkor az este (akár 10 után is!!!) elfogyasztott kebab nem fog hízlalni (persze csak ha nem lépted túl az adott napon személyre kiszámolt energiaértéket orvosilexikon.hu/wrap.php?file=dcc.html )


Nagyobb eséllyel túlléped, így mondhatjuk, hogy aznap némi plusz energiát vittél be.


A lényeg, hogy az energiaérték csökkenthető, elsősorban a ZSÍR tartalom visszaszorításával.

Aki beírta, hogy a szószokban nincs sok kalória, az nem ért hozzá. De. A szószokban rengeteg a zsír, kerülendőek. Ugyanakkor hiába teszel egy marék olajos húshoz és 2 szeletnyi kenyérhez egy marék salátát, az már csak plusz energia lesz (ha nem is sok)...


Grillezd a csirkemellet (ne olajban süsd), ne tegyél rá szószt, a pitát/kenyeret pedig felezd meg, vagy hagyd el.

Így már egy adagnál akár a kalória 40%-át is megspórolhatod. Persze a szokásos adag 70%-át edd csak, és aznap próbálj egészségesebben, kevesebbet enni.

így nem fog "hízlalni". Elvileg.


Ha gumicukorral és TWIX csokival ütötted el a délutánt ezen kívül, és a reggelid 3 szelet bundáskenyér volt az ebéded meg nagymenü a menzán, akkor tuti bebuktad, még ha futnál 1 órát valszeg akkor is kalória pluszban lennél.


Egy utolsó tipp:

Egy nap alatt nem lehet elhízni, egy hét alatt sem. Ha a kebabos vacsorád/ebéded kivétel, akkor nincs gond.

2013. márc. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!