Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Adhatok a 6 hónapos kisbabámna...

Adhatok a 6 hónapos kisbabámnak quinoát?

Figyelt kérdés
Egyelőre csak gyümölcsöt-zöldséget kapott, és most gabonaként szeretném bevezetni ezt is. Csak és kizárólag anyatejet kap ezeken kívül.
2010. júl. 26. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Magyarországon még nincs a quinoának "kultúrája", úgyhogy gyorsan megkukkantottam neked egy amerikai honlapot.

8-10 hűnapos kortól javasolják a bevezetését.

[link]

2010. júl. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor kicsit korán vettem meg. Akkor várunk még.
2010. júl. 26. 22:22
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Megint első vagyok.

Közben azt nézem, hogy van olyan oldal (szintén angol nyelvterületen), ahol azt írják, hogy 7 hónapos kortól adható.

Szóval 8 hósan szerintem már nyugodtan adhatsz neki. (Azért nem ártana megbeszélni a védőnővel, bár lehet, hogy fogalma se lesz róla, mi a búbánat az a quinoa. :-) )


Amúgy hol vetted a quinoát, nagyon jókat olvasok róla, de tőled hallok először a létezéséről.

2010. júl. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

Ráadásul gluténmentes is a qinoa, szóval szerintem semmiképp sem ártasz vele. :-)

Az én kislányom egy éves, de gluténérzékeny gyanús, úgyhogy ha megírod, hogy hol vetted, veszek én is, kipróbáljuk.

2010. júl. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, hihetetlen gazdag fehérjeforrás meg az ásványi anyag tartalma is magas, szóval tényleg szuper eledel, sok vega fogyasztja. Én az újpesti piac mellett lévő nagy bioboltban vettem (ami a Kemény Gusztáv utcához van közel, az új épület árkádos részénél). Szerintem minden nagyobb bioboltban találhatsz. Durva ára volt, de gondoltam a babának mindent! :)
2010. júl. 26. 22:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Köszi, kipróbáljuk!
2010. júl. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért ne? Nem lesz semmi baja...
2010. júl. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!