Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hány db. energiaitalt isztok...

Hány db. energiaitalt isztok meg egy nap? Az energiaitaltól is lehet függeni? Milyen érzés a függő energiaitalosoknak amikor hiányzik nekik az ital?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 21. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kb. havi 1-et iszok. De tudom, hogy rá lehet függeni. Szinte bármire rá lehet, abban meg cukor is van, koffein is. Mindkettő nagyon tud hiányozni az embernek.
2020. ápr. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Én heti 1-2-t iszom meg. Szerintem ez az a mennyiség ami még korrekt, és hosszú távon nem okoz problémákat, de ennél többet semmiképpen nem ajánlanék.


Igen, lehet függeni tőle, ha már úgy kérdezed hogy egy nap hányat iszik meg valaki akkor valószínű hogy ilyen helyzet van. Függő talán nem voltam de pár éve gyakrabban ittam mint most, és nem volt jó. Rosszabb volt a közérzetem, az emésztésem, és reggel kb kellett hogy be tudjak indulni. Szerencsére túlvagyok ezen de nagyon nem kellemes dolog és hosszú távon igen veszélyes.

2020. ápr. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy havi egyet-kettőt iszom, nem többet. Én koffeinfüggő vagyok, de általában kávézom, nem szeretem a cukros löttyöket és az édes dolgokat. Ha 1-2 napig kimarad a koffein, délutánra kijön a fejfájás lesz, semmi durva, nem is fáj, hanem inkább nyomást érzek a koponyámban, de azért kellemetlen. Nem lehet máshoz hasonlítani, így mindig felismerem, hogy ez váltja ki.
2020. ápr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Nem csak az energiaitallal van így, hanem minden cukros löttyel pl. Coca Cola, Fanta, stb. Tökéletes PR más cégektől, ha az energiaitalt fikázzák, hogy káros. :)
2020. ápr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A naponta több, az már biztos nem egészséges. Igen, okozhat függőséget. Én átlag másfél hetente iszom egyet.
2020. ápr. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
0. utálok mindent ami műízű és szénsavas
2020. ápr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

0. Több, mint egy éve nem ittam szerintem, most már évi 1-2 doboz fele megy el (párommal mindig elfelezzük), nagyon ritkán, esti utazásnál. Viszont 3-4 évig rendszeresen ittam, napi 2-5 dobozzal, de átlagban jellemzően 3-at felkeléstől lefekvésig. Abbahagytam (egyik napról a másikra), viszont egy évvel később a laboromon nagyon magas volt a májfunkcióm. Azóta az is szépen helyreállt.

Őszintén nem éreztem magam függőnek, csak eliszogattam munkában, kávé helyett, mert finom. De inkább a rutin/megszokás volt, nem valós függés, mert 3-4 év energiaitalozás után bármilyen rosszérzés/tünet/mellékhatás nélkül abbahagytam. Egyáltalán nem hiányzik, eszembe se szokott jutni kb. :D Mostanában kávézni szoktam.

24/l

2020. ápr. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit 7-8 éve volt egy időszak, amikorviszont rá voltam függve, napi 4-5 dobozzal is megittam. Amikor leálltam vele pár hétig nagyon hiányzott, szédültem, levert voltam, gondolom a koffein miatt, de az íze is nagyon hiányzott. Tök más volt, mint pl később a cigiről leszokni.
2020. ápr. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Sehányat. Anno volt szerencsém kipróbálni, milyen is az energiaitaltól függeni, azóta meg sem fordul a fejemben hogy vegyek.


Mikor függő vagy, olyan, mintha mindig kimerült, fáradt lennél. Nem találod a helyed, fáradt vagy, de mégsem tudsz pihenni, szétesel, nem tudsz koncentrálni rendesen, stb. De amint megittál egy energiaitalt, mindenszupiszuper. Csak közben szépen tönkreteszed a szervezetedet.

2020. ápr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hajaj! De még mennyire, hogy függővé lehet válni. Én is az voltam. Napi 3-4 simán lement. 😅 Nekem első körben az íze hiányzott. Aztán mikor pár napja nem ittam már, akkor iszonyatos fáradtság és fejfájás kínzott. De ez 1 nap tartott, utána már könnyebb volt. Néha-néha jött egy nehezebb nap, amikor úgy éreztem muszáj innom. Akkor ittam 1-et, de ez egy héten max 2x fordult elő. Aztán teljesen letettem, egy jó évig nem is ittam, aztán megint elkezdtem. Most jelenleg reggel iszom egyet, amolyan napkezdésként. Olyan nekem ez, mint másnak a reggeli kávé. De tudok olyat, aki semmi mást nem iszik, egy stresszesebb nap akár egy karton Hell elfogy neki. Nem vagyunk olyan szoros kapcsolatban, így nem tudom milyen hatásai vannak rá, amit láttam, hogy pár év alatt vagy 30 kilót felszedett, gyanítom hozzájárult ez is, hiszen rengeteg cukor van benne.
2020. ápr. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!