Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lehet ultrahangos készülékkel...

Lehet ultrahangos készülékkel tojást fertőtleníteni?

Figyelt kérdés
Sokszor hallottam már,hogy a házi majonéz sokkal finomabb és egészségesebb,mint a bolti.És mivel nyers tojásból készül,a hőkezelés ki van zárva.Láttam ugyan ózonnal fertőtlenített tojásokat a boltban,de azok 3-as jelűek voltak,zárt ketreces tartásból származtak.Ilyet nem szoktam venni,több okból kifolyólag.Az Aldiban árulnak ultrahangos fertőtlenítő készüléket,szemüvegek,órák,fésűk és egyéb dolgok fertőtlenítésére.Vajon lehet-e azzal tojást fertőtleníteni,anélkül hogy megfőne,vagy mérgeződne a tojás?
2010. júl. 29. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ultrahanggal fertőtleníteni? Nem UV sugárzással inkább?
2010. júl. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat,lehet hogy UV sugaras fertőtlenítőt láttam!

Azzal lehet tojást fertőtleníteni?

2010. júl. 29. 15:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Semmi értelme a tojást fertőtleníteni. Mosd meg kívülről,és csak friss tojást használj. Akkor nem lesz semmi bajod,ha majonézt készítesz.
2010. júl. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kérdésedre ugyan nem tudok válaszolni, de tojást 10%-os hypos vízzel szokás általában otthoni vagy éttermi körülmények között fertőtleníteni.Egy órán át hagyd benne.
2010. aug. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!