Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kijönni heti...

Hogyan lehet kijönni heti 5000 forintból?

Figyelt kérdés

Most úgy adódott a helyzet, hogy havi húszezerből kell kijönnöm ebben a hónapban. Egyedül vagyok, nincs más fizetni valóm, csak a kaját kellene megoldanom ennyiből. Szerintetek hogyan oldjam meg? Arra gondoltam veszek egy hétre három tálca, harminc db tojást, egy nagy gazdaságos virslit, amiben van vagy 20db. Eszek rántottát, tükörtojást, meg néha virslit, vettem egy karton ásványvizet.

Az elég egy hétre. Nem tudom hogyan kéne elosztani.. esetleg tapasztalatok, ötletek?



2020. máj. 17. 16:44
 1/9 anonim válasza:
100%
A tojás, virsli nem rossz ötlet , de minden nap ezt enni😬 Igazából szerintem palackos ásványvízre nem lenne muszáj költened, még ha nem olyan drága dolog is. Az árából kijönne esetleg valami tészta, pár zöldség stb. Talán érdemes lehet olyan dolgokat is venned, ami nem drága és többször is ehetsz belőle, mint a rizs, krumpli, ezekhez valami köret. Persze csak ha tudsz főzni.
2020. máj. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez igaz :D Nem tudok főzni, de végül is youtube-on megnézem. A főtt krumplit is szeretem sóval. Jó lenne legalább négy dolog, amit tudok váltani 4 héten keresztül.
2020. máj. 17. 17:06
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ásványvizet ne vegyél, igyál csapvizet. A rántottához is egyél kenyeret. Köretnek ami olcsó a tészta, rizs, hüvelyesekből is betárazhatsz, csinálj sárgaborsó-, lencsefőzeléket. Ezekre mehet a virsli feltétnek, de önmagukban is jók. Nem túl célszerű egy hónapig tojáson élned, nem is feltétlenól jársz vele jól anyagilag. Keress a nagyobb áruházakban leakciózott húsokat, zöldségeket. Gyümölcsökből is vegyél valami szezonálisat.
2020. máj. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Krumpli! Rengeteg féle elkészítési módja van és nem egy eget verő összeg.
2020. máj. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Gyerekjáték,csak ne válogass. Csapiviz. Csalán,bodza,akác,pitypangsaláta,kövér porcsin ,ez mind ingyen. Jutu. Kenyérsütés ,otthon. Krisnás kenyér 2 perc.Indiai receptek ,ohne fleis.
2020. máj. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

fozelekek, teszta etelek


(elmehetsz gombat szedni az erdobe, foghatsz halat ha horgaszol)

2020. máj. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, a gombával azért vigyázni kell, jobban jár, ha a piacon veszi szakértőtől.
2020. máj. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez napi 640 forintot jelent.

Ha nekem kevésből kell élnem, a a trükkök, hogy minden nap a napi keretet fogyasztom el. Persze vásárolhatsz előre, de ne edd meg az összes jó falatot elsőre. 640 Ft értékben fogyassz naponta átlagosan az elején is, így hónap végén is ugyanannyi pénzed lesz naponta.

Nem tudom, jó ötlet-e ásványvizet venni, ha van otthon víz a csapban. A legolcsóbb víz kb 50 forint lehet 1.5 literrel, a napi ajánlott bevitel meg 2 liter. Az már eleve elviszi a napi keretet kb 570 forintra. Abból a pénzből inkább vegyél minden nap egy almát vagy banánt vagy valami egyéb gyümölcsöt.

Ha találsz akciósan csirkeszárnyat vagy csirkecombot, az jó vétel lehet. Elkészíteni se nehéz, csak olajozd ki a tepsit, sózd meg a csirkét mindkét oldalán (ha csúnya tollas a bőre akkor szedd le a bőrét előtte) aztán a felső felületére szórj egy kis borsot. Ha van fűszer amit nagyon szeretsz, az is mehet rá. Alufóliával jó alaposan zárd le a tepsi tetejét, és mehet a sütőbe. Kb. 180 fokon szoktam sütni, kb 2 órát.

A zabkását ha szereted, az is jó dolog, csak tejjel és cukorral össze kell főzni.

Nézd a közeli lejáratú termékeket, azok általában olcsóbbak, érdemes úgy venni egy kis túrót, vagy egy picike sajtot. Figyelj oda a lehetőségek szerint változatosan enni, mert ki fogsz éhezni a hónap végére.

A tésztaételeket is nagyon ajánlom, pl spagetti tésztát paradicsomos szósszal. Persze nem kész bolti bolognaival, hanem sűrített paradicsomból, kicsi hagymával/fokhagymával, fűszerekkel készült szószt.

2020. máj. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Végül ezeket vettem:


-20db tojást: 840Ft

-makaróni tészta: 300Ft

-Milanói mártás: 270Ft

-2x 500g rizs: 360Ft

-1kg burgonya: 375Ft

-Fél kiló kenyér: 200Ft

Ez volt durván 2400Ft

2020. máj. 18. 19:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!