Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Változott 2010 óta a magyar...

Változott 2010 óta a magyar menza? Mi az emberek véleménye róla manapság?

Figyelt kérdés

Tudni kell rólam, hogy én egyetemista vagyok és nincs ismerősöm, aki meg tudná mondani ezt. Láttam egy index által készített videót, ami 2010-ben készült és a magyar közétkeztetést, a gyerekeknek az ehhez való hozzáállását mutatta be. Én is azt tudom elmondani, amit a videóban lévő gyerekek, hogy szerintem nagyon rossz. Én általános iskolás koromban 2-3 évig vettem igénybe, utána otthon étkeztem, anyukám minden nap főzött rám, ugyanis tej érzékeny vagyok, nem emésztem meg a laktózt meg a tejzsírt. Sajnos nem mutatta ki nekem egy vizsgálat sem, csak azt éreztem, hogy minden tejes dolog után rosszul vagyok, hányingerem van, kiütéses vagyok és csak hivatalos papírt fogadtak volna el, amivel mentes ételeket kaphattam volna. Ettől függetlenül nem bántam meg, hogy nem kellett tovább ott étkeznem, mert még mindig a számban van a savanykás utóízű kelbimbó főzelék és a halrudacska. Tény, hogy mindig is divat volt szídni a közétkeztetést, de nyilván megalapozott és valós problémák miatt volt ez a negatív kép róla. Én még azon lepődtem meg, hogy kimutatások alapján a szülők 70%-a nem adna többet ki a gyereke étkeztetésére és sok szülő tudja, hogy a gyereke nem szereti az ottani ételt mégis azt mondja, hogy nem hajlandó főzni napi rendszerességgel a gyerekére. Ez számomra megdöbbentő volt, hogy a saját gyerekére az ember nem tud kicsivel több pénzt kiadni, amikor ígyis fillérekbe kerül a menza.

Na mindegy, remélem a válaszolók többsége mostmár pozitív tényeket közöl ezzel kapcsolatban.



2020. jún. 22. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

2015-ben volt változás. Kitiltottak egyes élelmiszereket a büféből, illetve a só/cukor tartalmakat korlátozták. Egyébként ugyanazok a valamit visz a víz típusú levesek vannak, és rosszul készített ételek.

[link]

2020. jún. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

A menza leginkább a gyermet étkeztetésben utazó cégeken múlik: kik főzik, stb.


Megyénként településekent változó, mert nem ugyan az a beszallito.


Bár vannak Magyarországon a 90-es évek óta működő gyermek étkeztetési cégek, de ha ennyi segített, akkor a továbbiakban utána tudsz járni hogy javult-e vagy sem.


Részemről anno 2014ben még elfogadható volt. Tény, nem hizlalda volt anno a menza (legalább is ott, ahol én voltam)

2020. jún. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én lassan 10 éve a Miskolci egyetemi menzán ebédelek.

Viszonylag jó árért (1100 Ft) ehető, elfogadható minőségű, és "egészséges" kaját adnak.

2020. jún. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hála az egéséges só mentes kajáknak még szarabb lett az általános iskola ebédek.gyerekek éhesek maradnak nap végére.
2020. jún. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A só elengedhetetlen összetevője az ételeknek általában főleg, ha meleg ételről van szó. Maximum csökkenteni, de kevesebb sóval is lehet finom ételt készíteni. Itt nyilván a gyereket és a szülőt egyaránt lehet sajnálni, mert a szülő feleslegesen fizet ki tízezreket minden hónapban, a gyerek meg nem lakik jól. Szerintem itt inkább a pórlevesekkel volt a gond meg az ételek vitamintartalmával, épp emiatt kaptunk mi is mindig narancsot vagy almát az ebéd mellé, de általában mindig valami hiba volt az almán és volt benne rossz rész.
2020. jún. 22. 22:47
 6/7 anonim ***** válasza:
naggyon rossz.
2020. aug. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Volt azóta már vagy három kísérlet a menzák reformjára (valóban ahogy #1 írja, 2015-ben volt nagyobb változás, de én pl. 2013-ban még középiskolás voltam, és akkor is éppen az volt a sláger a suliban, hogy amit eszünk, az már reformmenzás kaja). De semmi érdemi változást nem hoztak ezek, pocsék, undorító, rossz minőségű ételek jellemzőek ma is.
2022. jún. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!