Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kész szendvics és péksüti -...

Kész szendvics és péksüti - ti megveszitek öket vírus idején?

Figyelt kérdés
Én valahogy kerülök minden olyat, amit kézzel frissen készítettek, tehát csak mirelit és gépcsomagolt jövö tavaszig, képtelen lennék étteremben enni.
2020. szept. 19. 07:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Kész szendvicset eleve nem veszek, mert én is meg tudom csinálni. Péksütit néha szoktam venni. Amúgy a sütőben a nagy hőfokon elpusztulnak a vírusok, utána meg az eladók sem nyúlnak kézzel a termékekhez. Kesztyűben, vagy fogóval veszik le őket a tálcáról.


Ennyire nem kell azért rettegni. Gondolom kenyeret sem eszel, sem zsemlét, vagy kiflit. Sőt, nem is eszel. XD

2020. szept. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Én megveszem, ha azt szeretnék enni majd napközben. Ha nem venném meg ezeket, akkor a becsomagolt kenyeret/kiflit/zsemlét/kalácsok(/stb-t) se szabadna, mert azt kézzel csinálják a városi kenyérgyárban és csak a gép csomagolja. (Dolgozott a rokonom ott, így ismerem a folyamatokat.)


Étteremtől pedig nem tartok, csak az étel minőségétől. Így rendszeresen eszek egy étteremben(amit jónak találok) és tudom, hogy itt nagy oda figyelés van alapból a higiéniára. (Már a vírus előtt is a szabályaik[mind az alkalmazottakra vonatkozó, mind a vendégekre vonatkozó] nagy része megvolt)

2020. szept. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hozzányúlnak azok, meg rá is köhögnek, láttam mi megy.

Nem eszem azokat se, több hónapja csak védögázas dolgokon, csomagolt vagy üveges dolgokon meg mireliten élek, nagyon egészséges dolgokat lehet készíteni. Ma reggelre pl. fél liter joghurtot camambert sajttal és védögázas csirkemellel ettem. Ezeket robotok csomagolják.

2020. szept. 19. 08:24
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
"Kedves" kérdező, akkor haljál éhen! Amúgy ne hidd, hogy a védőgázas csirkéhez a levágása után nem nyúltak hozzá puszta kézzel. XD
2020. szept. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Én nem veszem most meg. (Látszik is az alakomon.)
2020. szept. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
4-es, ne legyél már ilyen primitív. A csomagolt szeletelt csirkemellröl beszélek. 80-90% csmell tartalommal, a végtermék mire összeáll, rengeteg fázison átmegy, és hö hatására elpusztulnak a vírusok. Illetve ezeket 1 héttel a készülésük után fogyasztod általában, azt az idöt meg nem éli túl a vírus.
2020. szept. 19. 08:36
 7/13 anonim ***** válasza:
97%

Te most sonkáról vagy húsról beszélsz?


Egyébként mi ugyan úgy megvesszük a dolgokat mint eddig, sőt vendéglátó helyeken is voltunk nem egyszer

Semmi bajunk nincs

2020. szept. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

#3 Nem egy őskori helyen élek és/vagy bunkó undorító emberekkel körbevéve. Kisvárosi(nagyon messze Budapesttől és attól az életstílustól) családi étteremről van szó, ahol még a tulajdonost is ismerjük régóta. Tudod vannak olyan emberek(pl szakács, pincér, mixer) akiknek számít még, hogy normálisan végezzék el a munkájukat.(Tisztában vagyok azzal is, hogy nem annyira menő már sok helyen ez)


Amúgy, ha nem szeretnél ilyeneket enni az a te dolgod. Viszont szerintem irreális az ekkora félelmed. Régebben(a vírus előtti időben) többen tapogatták szét a kenyereket, dobták vissza a zsemléket a koszos kezükkel.


Emellett otthon is el lehet készíteni különféle lisztekből, élesztőből, tejből, vízből stb.. alapanyagokból. Nem muszáj teljesen kihagyni az étrendből. Ebben az esetben csak te nyúlnál hozzá, te csomagolnád.


#2

2020. szept. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%
Én semmit nem csinálok másképp mint a vírus előtt, reggel bemegyek az útba eső kisboltba, megveszem a két-három kiflimet, szeleteltetek ott helyben 10-15 deka felvágottat, pár szem helyben sült Fornetti is lecsúszik hozzá. Esténként haverokkal beülünk valahová pár sörre, hétvégente kijárunk meccsre. És még élek.
2020. szept. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%
Amit korábban megvettem, azt most is megveszem.
2020. szept. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!