Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Muszáj borravalót adni a...

Muszáj borravalót adni a pizzafutárnak?

Figyelt kérdés
Kiskorú vagyok, 13/F, 790Ft a pizza, 800Ft-ot adnák. De elvileg ingyenes a kiszállítás, és autóval hozzák.
2010. aug. 9. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

10 ft nem nagy pénz, szerintem simán add neki, amúgy is a borravaló nem 10 ft-nál hanem inkább 10%-nál kezdődik..de ha nincs több pénzed akkor nem kell feltétlenüla dnod borravalót

de a 10 ft-ot ne sajnáld, ez így is lehet korrekt részedről

2010. aug. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Sok futár borravalóból él!!!

A fizetése kevés,mert tudják, hogy "gyűjt" magának!

Ha szimpatikus és korrekt adj neki!

2010. aug. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Muszájnak nem muszáj,de illik adni..,adjál neki 80 ft borravalót és akkor úgy korrekt vagy!
2010. aug. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Helló!

Én is ennyi idős vagyok. Itt van 1-2 bunkó futár! Én is annak adok aki korrekt és szimpatikus! De mondjuk ha van pénzed akkor szedj össze apróból úgy hogy mondjuk 790 ft helyett 900 legyen és akkor azt add oda neki, úgyhogy nem kérsz vissza!

2010. aug. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Én nem adok. Megmondom, miért.

Régebben lehetett a Pizza Hut-tól pizzát rendelni házhoz. Azt hirdették, hogy "ingyenes" házhozszállítás. Aztán észrevettem, hogy a házhoz szállított pizza 10%-kal többe kerül, mint az étteremben, eleve így nyomják a szórólapot. Azóta senkinek sem adok borravalót, csak 100 Ft-ra kerekítve, mert úgy veszem, a kiszállítási díjat beépítették az árba.


Nem érdekel, miből és a futár, nyilván kap adóköteles fizetést. Ha nem tetszik neki, keressen másik állást, ahol többet keres, vagy tanuljon, ha jobban akar élni.

A borravaló után nem adózik. Nekem az miért jó?

2010. aug. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha bele van épitve az árba akkor tök feleslges borravalót adni!!Ez olyan mint az éttermek esetében is bevezették a "szervizdijat" ami 10 százalékos..,igy nem kell borravalót adni a felszolgálónak se!
2010. aug. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%
Nem muszáj, de illik, mégpedig a számla végösszegének kb 10 %-át. A futárok fizetése nem túl magas, többek között azért mert a munkáltató is arra számít, hogy majd a borravalóval kiegészíti.
2010. aug. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
82%
kérdezd meg,hogy szokott e inni bort,és hogyha nem akkor mond azt hogy akkor borravalót se kap :)
2010. aug. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
xD ez komoly volt :D
2011. aug. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!