Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen ízű a konzum szaloncukor?

Milyen ízű a konzum szaloncukor?

Figyelt kérdés

A "zselés", "kókuszos", "marcipános", "epres" tök jó ízre vonatkozó információtartalommal bíró elnevezések. Ebből a "konzum" elnevezésből viszont mit sem tud elképzelni az ember, csak a "consume", azaz "fogyasztani" szó magyarosított alakját. Ami azért is fura nekem, mert az összes többi szaloncukor is fogyasztási cikk, szóval ez a név nemhogy nem különbözteti meg a többi íztől, de inkább egyfajta összefoglaló név mindre.


De akkor mééégis. Milyen ízű?



2020. dec. 15. 01:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Mesterséges aromával és színezékkel megváltoztatott küllemű tömény cukor többféle ízben. Nem egy nagy élmény, csak nosztalgikus azoknak, akik éltek a 60-as években, amikor ez a típus volt az egyetlen szaloncukor.
2020. dec. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Kegyetlen rossz.
2020. dec. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Manapság már finom a konzum szaloncukor. Valóban tömény porcukor, aromákkal ízesítve, banánosat és epreset ismerek belőle, csokibevonat is van rajta. Gyermekkoromban csokibevonat nélkül volt és iszonyatosan kemény volt, gondolom nem rakták bele semmilyen adalékanyagot.
2020. dec. 15. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
A 80-as években csokibevonatos volt, azt hiszem, háromféle. Utána egy ideig lehetett a pucérat is kapni, mondták nagyszüleim, hogy ez a klasszikus verzió. Gyerekkoromból nem emlékeztem az ízére, de pár napja ettem, és az nagyon finom volt.
2020. dec. 15. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
87%
a consume kb a "fapados" szót takar ebben az esetben
2020. dec. 15. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
60%
5 folyt: a konzum cikkek általában az egyszerű átlagos fogyasztási cikkek
2020. dec. 15. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Tömény cukros szirupos ízű. Én sosem szerettem.
2020. dec. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Régen azt mondtuk "szappanízű", mert olyan enyhén parfümös pacsuli illata volt. Ma már nem veszek konzumot.
2020. dec. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Fos.

70-es években voltam kisgyerek, de már a szüleim akkor is a "desszert szalon" nevűt vették, konzumot soha. (Viszont a sulis mikulásra mindig ezzel volt megtömve a piros zacsi, kínunkban azért megettük.)

2020. dec. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedvencem! Sajnos már sehol nincs olyan, mint kiskoromban volt (33 vagyok)

Az íze... A fene se' tudja, jó.

Tömény cukor féle, talán vaníliás és puncs-féle

A bonbonettinek azt hiszem eper-banán ízű a konzumja, de a közelébe sem ér a réginek

2020. dec. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!