Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hol, miben tartjátok, tárolját...

Hol, miben tartjátok, tároljátok a fejes káposztát, lila káposztát, vöröshagymát, fokhagymát?

Figyelt kérdés

2021. jan. 6. 15:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs megfőzve a kamrában.
2021. jan. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hagymákat a kamrában kosárban, káposztát meg akkor veszek, ha meg is akarom főzni. Ha mégis áll pár napot, akkor az is megy a kamrába valahova.
2021. jan. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Zoldsegesnel :) ... itt van szemben a hazzal. Amikor kell atszaladok es frissen megveszem ... es csak annyit veszek amennyire szuksegem van.
2021. jan. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is a spájzban. Ahol elég hűvös van, 10 fok alatt...
2021. jan. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A káposztát a hűtőben, illetve a fokhagymát is, ha már ,,megbontottam". Amúgy panelban lakok, de nincs spájzom, de van egy dobozom, ami spájzként funkcionál, a vöröshagymát, megbontatlan fokhagymát, krumplit abban tárolom. Természetesen hűvös az nincs, szóval nem spájzolok nagy adagokat itthon, csak ami elfogy 2-3 hét alatt, egyszer jártam meg a krumplival, hogy megpuhult, amúgy nem szokott bajuk lenni. Szaguk nincs.
2021. jan. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én friss fokhagymát nem veszek , csak szárított őrleményt, vöröshagymát szoktam, de nem sokat, azt bent hagyom zacskóban a burgonyák mellett , azonos karton dobozban. A káposztának meg van a kamrában egy felfúrt léc, amiből szegek állnak ki és arra felszúrom a torzsájánál. Vörös hagymából mostanában szoktam venni zacskós pirítottat. Nem is gondoltam, hogy milyen jól lehet használni. Hasáb burgonyához , mikor már majdnem kész, akkor dobok bele az olajba egy marékkal. Másfél - két percig még sütöm , nagyon feldobja az "unalmas" krumplit.
2021. jan. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

A káposztaféléket a pincében.

Hagymák a spájzban.

Más kérdés?

2021. jan. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
fonott kosárban
2021. jan. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

Panelban krumpli, vöröshagyma, fokhagyma: két külön doboz (krumpli-hagymák) a mosogató alatt. A káposzták a hűtő zöldséges fiókjában.

Káposztát csak akkor veszek, ha 1-2 napon belül megfőzöm, krumpli-hagyma kb. 1 hétre való. A többi romoljon a zöldségesnek!

2021. jan. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Kamra nincs, a vöröshagymák régebben az egyik konyhaszekrényben laktak, de folyton bepenészedtek, ezért átköltöztettem őket a hűtőbe. Friss fokhagymát nem használok, káposztából csak akkor akad egy-egy fej, ha hamar sorra is kerül, addig elvan a hűtőben.
2021. jan. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!