Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A lucerna és a kerti zsázsa...

A lucerna és a kerti zsázsa csíra gluténmentes?

Figyelt kérdés

2021. jan. 13. 00:57
 1/6 anonim ***** válasza:

A glutén (hivatalos szakkifejezéssel a sikér) két fehérje, a gliadin és a glutenin keveréke. A búza, a rozs és az árpa magjainak endospermiumában találhatók a keményítővel együtt. A gliadin és a glutenin a búzaszemek fehérjetartalmának kb. 80%-át teszi ki. Mivel vízben nem oldódnak, tisztíthatóak a keményítő kimosásával.


Szerinted?

2021. jan. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom 1-es most azt hiszed, hogy válaszolták a kérdésre? Nagyon tudományos a válasz, de a kérdező nem tudja meg belőle amire kíváncsi. Mert pl. az árpában, rozsban, zabban, lenmagban is van glutén. Kérdező ezek a növények amit kérdeztél nem gabonák, ezért úgy gondolom, hogy nem tartalmaznak. Olyan, mintha azt kérdeznéd, a répában meg a spenótban van-e glutén?

Egy gluténérzékeny sorstárs

2021. jan. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
gluténérzékenyként mondom, hogy alapjáraton ezek gluténmentesek, viszont, ha olyan gyárban csomagolják, ahol más gluténtartalmú ételeket is csomagolnak, akkor egy gluténérzékenynek még abból is gond lehet. Ezt a csomag hátulján tudod megnézni, ahol írják, hogy: "a termék nyomokban.....tartalmazhat". Ha nyomokban tartalmazhat glutént, akkor az nem garantáltan gluténmentes, tehát egy gluténérzékenynek nem lenne jó. Egyébként én is szoktam lucerna csírát enni, van olyan ami garantáltan gluténmentes.
2021. jan. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#2 a lenmagban nincs glutén, maximum nyomokban tartalmazhat.
2021. jan. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, gluténmentes mindkettő.
2021. jan. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves egyes, köszönöm, hogy idöt szántál a válaszolásra, de tényleg nem sok haszna volt.


A lenmagban nincs glutén.


A többieknek pedig szintén köszönöm a válaszokat :)

Igen, glutén érzékeny vagyok. Mindenképpen olyat keresek, ami nyomokban sem tartalmazhat glutént. Csak az èrdekelt, hogy egyáltalán szimplán a magok és a belölük kikelö csíra fogyasztható-e gluténérzékenységgel. :)

2021. jan. 13. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!