Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyik fenyőnek a magját...

Melyik fenyőnek a magját lehet megenni? Mind jó, vagy van egy bizonyos fajta?

Figyelt kérdés
2010. aug. 16. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:

itt egy link :

[link]


de kivettem egy részletet neked,hogy ne kelljen kikeresgélni a lényeget :

"A fenyőmag pedig az olasz konyha népszerű kelléke, már nálunk is terjed. Az értékes magok kinyerése nem egyszerű feladat, kézzel kell azokat kipiszkálni például az európai mandulafenyő és a havasi cirbolyafenyő tobozaiból."

2010. aug. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha még részletessebn akarod akkor itt egy értelmesebb link :

[link]

2010. aug. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Úr isten hogy én mennyire utálom azokat a tobozokat :D két nyáron át olyan pinolikat pucoltam olaszban... el kell menni megkeresni, atom fekete leszel tőle, olyan mintha kormos lenne, aztán meg fel is kell törni, de kemény a héja, mint a pisztáciának, sőt annál jóval vastagabb...lehet kapni hámozottan egyed inkább azt, de szerintem nem egy nagy szám. Frissen se, csomagolva se.
2010. aug. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem akarok enni,csak kíváncsi volta. Tegnap láttam az egyik áruházban,1kg 10.000ft volt,azt hittem dobok egy hátast. Köszönöm a hasznos válaszokat!
2010. aug. 16. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!