Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt költesz el...

Mennyi pénzt költesz el havonta élelmiszerre, illetve szerinted mennyi pénzt kell reálisan minimum ételre áldozni havonta?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egyetemista vagyok, és eddig (szégyenlem is valamelyest) viszonylag nagy lábon éltem, sajnos szeretem a könnyebbik utat választani, és gyakran rendelek kaját, vagy (nem covid alatt) megyek étterembe, esetleg veszek előrecsomagolt szendvicset, stb. Kényelmesebb és sok időt megspórolok vele magamnak, de nagyon rossz lesz később a jó után, ha x ideig rosszul keresek majd diploma után, egyelőre a szoctám és az alacsony kolidíj mellett ezeket úgymond megtehettem, de szeretnék tudatosabban vásárolni, főzni, stb, hogy tényleg ne szórjam el a pénzt.


Igazából a kérdésem fent olvasható, esetleg ha valakinek van kiegészítő tippje, azt is szívesen fogadom. Szeretnék úgy spórolni, hogy közben viszonylag változatos és egészséges ételeket fogyaszthassak (tehát nem májkrém-kifli mindennap). Konyha adott, csak használni kellene. :)


Előre is köszi mindenkinek! :)



2021. febr. 18. 19:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
40-50 ezer Ft/fő/hó. Naponta egyszer főtt ételt eszem, de mindig frisset, mert 3-4 naponta főzök több napra előre. Sok zöldséget, gyümölcsöt, kevés húst fogyasztok.
2021. febr. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, helyesbítek: NEM mindig frisset.
2021. febr. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
23%
Lakásért nem kell fizetnem. Kajára max 5000 havi.
2021. febr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
3as, 5000 forintból mit eszel egy hónapig? Csak rizst napi kétszer? Tényleg érdekel.
2021. febr. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem otthon lakik.
2021. febr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Havi 30-40000 forint egy főre szerintetek reális? Nasira nem szeretnék költeni (max. popcorn, de nagyon ritkán), kávézom, ha ez számít (instant, min. kell havi 2x200g), húsból igazából a csirkét szeretem, és (egyelőre) a max. 30 perc alatt összedobható ételeket szeretném beilleszteni a napomba, szóval tészta, rizs, krumpli és ezekhez valami. Nem igénylem, hogy mindennap legyen hús az ételben, zöldséget viszont mindenképp szeretnék napi szinten fogyasztani, a gyümölcsökért nem igazán repesek. Nekem túlságosan édesek. :/ Max. zöldalma, kiwi, max. havonta 1x avokádó, mert azt nagyon szeretem, de szerintem elég drága. :D Most tényleg szeretnék változtatni, de azt sem szeretném, ha tropára menne az egészségem. Szóval nagyjából 1000 forint/napra gondoltam, és mindent itthon készítenék el. Nyilván ebben lehet ingás, mert lehet, hogy egyik nap 1500 kellene főzésre, de akkor másnap mondjuk 500, és veszek kenyeret, az csak elég 2-3 napra. Természetesen nem naponta szeretnék boltba menni, de valahogy így gondoltam az elosztást. Vagy ez így "túl egyszerű"?
2021. febr. 18. 20:19
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Ha ésszel vásárolsz, megoldható szerintem.


Pl helyi piacon venni zöldséget, aldiban akciósan meg a rizst, tészta stb.

Nagyobb kiadás pl az olaj, a kávé, de ezeket ha összeírod havi egyszer, akkor csak a piacra mész gyakrabban.

2021. febr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

Mi ketten vagyunk, 60 ezret költünk (a kajára+háztartásra),de mindkettőnk szülei szoktak küldeni havi 1-2 szer még tartós élelmiszert , néha mosószert,zöldséget ..

Szóval én is 30-40K/ főt tartok reálisnak élelmiszerre. Lehet kevesebből is,én is volt,hogy rászorultam,de az már elég erősen a minőség/mennyiség rovására megy ...

Pl mi így is csak heti 1-2* eszünk húst,és zöldségekből is keresem az akciós dolgokat,illetve fagyasztottat is veszek. Nem könnyű ,amikor olyan árak vannak ,hogy 800 Ft egy fej karfiol, de már a krumpli vagy a tojás sem olcsó . Szóval azért kaviárt meg papayalekvárt 40ből sem fogsz enni :D

2021. febr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Hónap elején vásárolsz alapvető élelmiszereket mint

-liszt (300 forint ha két kilót veszel 600 forint)

-cukor (300 forint)

-búzadara (300 forint)

-olaj (500 forint)

-rizs (500 forint)

-száraztészta (600 forint)

-bab,lencse (1500 forint)

-fűszer, pudingpor (1000 forint)

-tojás (1000 forint)

-vaj (600 forint)

-lekvár, befőtt vagy méz (2000 forint)

-sűrített paradicsom (300 forint)


Mindez egy hónapra: 9.200 forint mondjuk 10.000 forint egy hónapra


Ha ezek megvannak tudsz vásárolni kiegészítő dolgokat úgy mint zöldség/gyümölcs/hal vagy bármi más.

Aldiban szoktak lenni halak közeli lejárati idővel akciósan én ilyenkor 700 forintért vsáároltam már pisztrángot is. Megsütöd akár két napra is megfelelő ebéd. Csinálsz hozzá egy krumplipürét és tükéletes ebéd.

Tudsz csinálni rakott makarónit ehhez kell egy csomag spagetti, fél kiló darált hús, egy sűrített paradicsom, egy hagyma, olaj, és a tetejére sajt vagy pedig tudsz csinálni lisztből&tejből&vajból besamelt amivel leöntöd. Egy tepsi 3-4 napra is elegendő.

Tudsz csinálni egy bableves is, egy csomag leveszöldség, bab is elég bele. Rakhatsz bele egy kis füstölt húst is vagy egy kis marhahúst.

Veszel egy fagyasztott spenótot, főtt tojással is megfelelő ebéd. Lencséből is tusz főzni, lencsefőzeléket. Fagyasztott zöldségekből is főzelékeket.

Aldi, Lidl jó akciók vannak sokszor közeli lejáratú termékek is olcsóbbak amelyekből lehet főzni.

2021. febr. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Császármorzsa is finom és nem drága, 2 tojás, liszt, cukor, egy kis olvasztott vaj, tej vagy víz szükséges bele. A tetejére pedig rakhatsz procukrot vagy lekvárral is finom.


Egy paradicsomos speggeti se annyira drága egy néhány fej gombával és egy kis csirkehússal.


Nagyon sok választási lehetőség létezik egyszerű ételekből.

2021. febr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!