Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kedvenc koktélod?

Kedvenc koktélod?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Ötletekre lenne szükségem:

Neked mi a kedvenc alkoholos koktélod, és hogyan kell azt elkészíteni?



2021. márc. 2. 23:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%

White Russian és Pisco Sour.


Recept: google

2021. márc. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
24%

Szia! Nekem a Ancestral Maximo.

Ez tulajdonméppen egy szarvagombaolajjal fatwashelt Havana Maximo Old Fashioned házi csokibitterrel és egy shitake-tonkabab sziruppal. Körülötte szferifikált Cucielo Rosso gyöngyök, de azt elhagyhatod, ha nem szeretnéd.


Elkészítése: A Havana Maximot 1/50-ed rész szarvasgombaolajjal levákumozod, majd sous-vide kádban hagyod 4 órára 58 fokon. Ha kész mehet egy éjszakára a fagyóba. Ha kifagyott belőle az olaj, egy pelenkán átszűröd.


Gondolom, a shitake-tonkabab szirup magáért beszél, de vigyázz, hogy ne használj túl sok gombát, mert elviszi az ital ízét!


Bitter: Egy kisebb bourbonos hordónyi adagot kéne egyszerre elkészíteni, mert sajnos ez kis mennyiségekkel nem megy.

140 liter Wray and Nephew 63-at keverd össze a következő fűszerekkel, úgy, hogy a kakaóbab domináljon és a fűszerek össztömege kb 40 kg legyen: kakaóbab, vanília, laraha héj, tárnics, kubeba, fahéj, szegfűbors, coriandermag, cardamom, szerecsendió. Az igy keletkezett keveréket fokold vissza 55%ra és hagyd érni legalább 4 hónapot.


Ha kész, szűrd le finomszűrőn és pelwnkán is, mehet bele 15% csokiszirup. Azt nem nagy őrdöngősség csinálni.


A szferifikált Cucielo picit bonyibb, de ha szeretnéd, azt is leírom, de nem tudom, hogy fog-e kelleni, úgyhogy inkabb majd szólj!


Csinálj egy egyszerű sóoldatot!


Most már minden összetevő megvan.


Egy keverőpohárba öntsd a 60 ml fatwashed Havana Maximot, 2 öntés házi csokibittert, 3 ml shitake-tonka szirupot, pár csepp sóoldatot, és kevergesd jéggel, amíg jó nem lesz a koktélod hígítottsága. ha kész, fractional freezinggel, tisztított vízből készült, gyémánt formájú jégre szűrd!


Remélem, tetszik a koktél, nekem nagy kedcencem!

2021. márc. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%
Mindegy csak whisky legyen az alapja.
2021. márc. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Nekem a hagyományos Swx on the beach.
2021. márc. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%
Sex on the beach
2021. márc. 3. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
A nagy kevencem a rumos kóla, amit bárokban Cuba libre néven adnak, fehér rummal, lime-al, jéggel. Én sötét rumot (Portorico 60) használok, citromot facsarok bele, pár jégkockát beledobok, Coca-Cola-val felöntöm, kész.
2021. márc. 3. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
6os: Ne vezesd félre az embereket! A portorico nem rum! A fehérrum egy szó! Pár jégkocka kevés!
2021. márc. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%
#7, nem érdekel a hülyeséged, rum szakértő, úgy iszom a rumos kólámat, ahogy akarom. Volt, hogy jeget se tettem bele, baj?
2021. márc. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
23%
Csakhogy az, amit iszol nem rum! Tehát nem iszol rumos kólát egyáltalán!
2021. márc. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
87%
Aperol Spritz, igazából nem szoktam magamnak készíteni, de a neten ki lehet keresni
2021. márc. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!