Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyik tejből készíthetnék...

Melyik tejből készíthetnék aludttejet?

Figyelt kérdés

Már vagy 15 éve nem sikerül finomra elkészítenem,nem hiszem hogy csak az én hibámból!

A segítségeteket előre is köszönöm!


2010. aug. 18. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Próbálj meg valakitől igazi házi tehéntejet,venni,iagzán jót,csak igazán jóból tudsz csinálni! Nagymamámék mindig házi tejet vesznek,ha túrót,vagy aludttejet szeretnének csinálni,és finom is szokott lenni! A bolti pancsokból nem hinném,hogy sikerülni fog.

25/N

2010. aug. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Házitejből, vagy a pléhtehén tejéből. A zacskós nem sz igazi, de ha nincs más, keverj hozzá még édesen egy kis tejfelt!
2010. aug. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
fell kéne akasztani azt aki kitalálta a tejport meg a margarint. elvették a néptöl a finom disznó zsirt meg a tehén tejet és adtak helyette finomitott szart.
2010. aug. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

20.58! Hahó! É magam sütöm ki a zsírt, esszük a finom tepertőt. Van olyan vendégem, aki kifejezetten zsíros kenyeret kér nálam. A kenyeret is én sütöm, én is dagasztom.

Visszatérve az aludttejre. Boltiból is lehet /a drágábbik fajtából/, de amiben tartósítószer van, meg ne vedd, mert keserű lesz és élvezhetetlen.

2010. aug. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

A bolti tejben sincs tartósítószer.Hőkezeléssel csírátlanítják. Otthon sem lehet a forralt tejből aludttejet készíteni.

Persze a butaság fél egészség.

2010. aug. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
CSAK nyers házitejből, azt altasd meg, a boltit nem lehet, mivel az nem tej...
2010. aug. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tehát a házi tej a megoldás kulcsa!Nem lesz könnyű beszereznem,de nincs lehetetlen csak tehetetlen!:)

Köszönöm a javaslataitokat!

2010. aug. 19. 09:30
 8/9 yuda ***** válasza:
X.ker Mázsa térnél hétköznap délután rendszersen megáll: egy lakókocsiból árusítanak házitejet -vigyél müa.üveget amibe betöltik,de ha nincs vehetsz tőle -Vaspálya-kőbányai út sarok -én este 6 körül szoktam látni,de valszeg jóval korábban is ott van.. . ha véletlenül nem lenne,akkor egy percre tőle van egy kis üzlet,ott is ki van írva -Mázsa térről elindulsz a Pongrác utcába és kb. 200 m -re van a bolt.
2010. aug. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. aug. 19. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!