Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lányok, egy családi vacsoránál...

Zsabra01 kérdése:

Lányok, egy családi vacsoránál ahová a párotokkal hív meg a családja bemutatása miatt, milyen hangulat oldó italt fogyasztanátok szívesebben?

Figyelt kérdés
Pontosítás; Meghívtam a barátnőmet húsvétra, családi vacsorára, a családnak bemutatni! Tehát ez nem egy randi! De valamivel azért szeretném oldani a hangulatot/feszültséget! Ha a családot nézem, annak megvan a tökéletes választás! De szeretnék egy különleges meglepetést is becsempészni a dologba sajátossággal, de mindenki számára megfelelő legyen! A kedvelt italaim közül szeretnék választani! Whisky: Ardbeg Uigeadai Islay Single Malt. Ezen rizikózok, mert a whisky-t ugyan tudom, hogy a családom nagyrésze ugyan megissza, és ez nem olyan egyszerű fajta mint az itthon boltban kaphatóak! Tehát a családnál nyerő lenne, de barátnőmnél nem tudom! Második opció, bor! Én ugyan száraz vörös kedvelő vagyok, ám a család inkább az édes felé húz! Történetesen tudom barátnőm is édes párti! Így borból feltétlen a Füleky Tokaji Aszú 6 Puttonyos borra esne a választás! Még van 2 választási lehetőség! Vodka hát ezt mondjuk biztos nem merném felhozni felhozatalnak, de inkább érdekel a véleményetek róla! Itt is jó minőségről beszélek persze, Vodka Beluga Noble! A 2. Pedig japán Nihonshu, többnyire szaké-ként ismert! Dassai 23 Junmai Daiginjo! Ezek, kifejezetten a személyes kedvenceim, az egyes ital típusok közül! Igaz én leginkább whisky párti vagyok, de akár csak a vodkánál, rizikós, hogy nem lenne jó felhozatal a tömény! Ám ha szerintetek beleférne, az lenne a nyerő! Érdekelne a ti véleményetek, mit fogadnátok szívesen ilyen helyzetben!

#ital #család #barátnő #Hangulatoldás
2021. márc. 26. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Na, hogy tanulj is valamit: kaja előtt lehet a vodka, vagy bármiféle vodka alapú koktél/longdrink (akár vodka-narancs is), plusz fehér, lehetőleg szárazbor. Kaja közben a vörösbor. Whisky kaja után. A tokaji is kaja után.


Nyugodtan guglizz rá az aperitifekre meg a digestivekre, nem véletlen, hogy mikor mit iszunk.


Legyen nyugodtan választék, ne kelljen mindenkinek ugyanazt inni.

2021. márc. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja a szaké kimaradt, de nem is baj, mert megérdemel egy külön hozzászólást. Ez egy olyan univerzális ital, amit kaja előtt és után is jó fogyasztani.
2021. márc. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Ha megtudnám, hogy a barátom ilyen körmonfont itallaptervezgetéssel készül a húsvéti vacsorára a hangulatom oldása érdekében, nem is tudom hogy röhögnék-e vagy sírnék. Főleg ha whiskey-t meg aszút akarna itatni velem vacsora előtt.

Fehérbort vagy pálinkát válassz mint minden normális ember, és ne kezdd el szavalni a nevüket meg tulajdonságaikat mint a kérdésedben, mert nagyon erőltetett és szánalmas

2021. márc. 27. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egy ivós család, így nálunk anélkül zajlik az összejövetel.

Nőként a fehér, édes Martinire (hűtött pohárban, citromkarikával) szavaznék aperitifnek, a férfiaknak Zwack Unicum szilvára.

Kajához kinek-kinek ízlése szerint valamilyen sör és kétféle (száraz és félédes bor), illetve a sofőröknek alkoholmentes sör és ásványvíz.

2021. márc. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Semmilyet! Nem iszok alkoholt, nem azért, mert jaj mi lesz, hanem mert már a szaga is borzalmas számomra. A párom családjánál szokás koccintani az ünnepi kaják előtt, minden alkalommal elmondom, hogy köszönöm, nem kérek, négis mindig öntenek... Koccintok aztán leteszem és onnantól nem foglalkozok vele
2021. márc. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell minden mondat urán !-jel
2021. márc. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
Semilyet.Nem iszok alkoholt.
2021. márc. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
7es vagyok:*semmilyet.
2021. márc. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!