Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Pazarlásnak számít, ha a rizs...

Pazarlásnak számít, ha a rizs főzővizébe belefőzök egy vöröshagymát az íze miatt, majd utána kidobom?

Figyelt kérdés
Vagy csak akkor lenne pazarlás, ha mindenféle felhasználás nélkül dobnám ki?
2021. ápr. 23. 09:50
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
67%
Tekinthető pazarlásnak, viszont ha úgy nézzük, hogy a teát meg a kávézaccot is kidobjuk, akkor nem.
2021. ápr. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
87%
Nem a témához kapcsolódik, de #1 mi a zaccot lefolyó tisztítónak használjuk. Valamint van olyan növény is ami szereti.
2021. ápr. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
61%
Én nem tartom annak, bár én nem szoktam így csinálni. Párszor próbáltam, de nekem nem jött be. Viszont rájöttem, hogyha teszek 1-2 leveskockát a rizs főzővizébe, akkor elképesztően finom lesz a végeredmény.
2021. ápr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem pazarlás, mert olyan ízt ad a rizsnek, hogy utána nem szükséges etelizesitovel telenyomni.

Rizst megpiritani pici olajon, rá só és bors, utána 2x annyi vízzel felonteni (basmati v jázmin rizshez elég picivel kevesebb víz) mehet bele a hagyma. 5-6percig főzni aztán fedő alatt meg 10percig állni hagyni.

Kiveszed a hagymát, felkavarod és kész a nagyon finom rizsed.

2021. ápr. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
61%

Szűzanyám, ebbe eddig bele sem gondoltam!

Én nagy pazarló vagyok, mert a leszopogatott csontot is kidobom, ahelyett, hogy enyvet főznék belőle!

2021. ápr. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
81%
Attól még, hogy nem vagy fillérbaszó, még nem esel azonnal a másik végletbe. Egy hagymáról beszélünk, ember. Értéke kb. 30Ft.
2021. ápr. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
67%

2: csak óvatosan a zaccal!


"Amit viszont érdemes figyelembe venni, ha soha nem tartjuk karban a mosogató szifont és tele van ételmaradékkal és egyéb szennyeződéssel, akkor a folyamatosan a lefolyóba öntött kávézacc csak még nagyobb dugulást fog előidézni a szifonban. Talán ennyit a kávézacc legendájáról."


[link]

2021. ápr. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
73%
5: :-DDD
2021. ápr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
63%
#6: és még abból ki kell vonni a hagymaíz értékét! :-DDDD
2021. ápr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
6%
30 ft neked talán, de ha éheznél lenne az 30 ezer is. jó dolgodban pazarold az ételt..
2021. ápr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!