Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Agyserkentők érettségin?

Agyserkentők érettségin?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy melyik a legjobb agyserkentők, amelyek éberen tartanak az érettségin és jól tudsz figyelni, koncentrálni? Szőlőcukrot hallom hogy azonnal felszívódik és utána se leszel álmos tőle, szemben például az energiaitallal, amitől felpörögsz de utána meg elálmosít. Ki mit ajánl az érettségire?

2021. ápr. 27. 12:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem senki nem volt még soha álmos az érettségi alatt. Van akkora vizsgadrukk, hogy az adrenalin stb ébren tartson.

Én nem ajánlok semmi olyat, amit amúgy máskor soha nem szoktál fogyasztani. Nem ilyenkor érdemes kísérletezni.

2021. ápr. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Rendben köszi! De ha reggel egy keveset eszek az érettségi előtt és 1 szem szőlőcukrot bekapok attól még nem lesz baj igaz?
2021. ápr. 27. 12:41
 3/17 anonim ***** válasza:
42%

Szőlőcukor, de abból is van drágább fajta. Nem jut eszembe a neve már. Az ilyen kicsit komplexebb szenhidrátokat tartalmaz. Lassú és gyors felszívódású is van benne, emiatt hosszabb ideig tölt el energiával.

A lecitint és a halolaj kapszulát ajánlom még mellé. Ezeket most kezd már el szedni, míg tanulsz. Kicsit fogékonyabb lesz tőle az agyad.



Nem kimondott serkentő, de trükk. Mikor tanulsz rágózz. Valami biokémiai cula van ebben is. Fogékonyabb az agyad a tudásra így, csak mikor kell ez a tudás akkor megint rágózni kell. Nem is igazán értem, de én is tényleg mikor rágcsálok vagy rágózok aktívabb az agyam.

Elvileg lehet kicsit specifikálni is ezt a dolgot, hogy különböző ízű rágókat használsz és így nagyobb az inger. Egy próbát ez is megér.

2021. ápr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

Én is minden ilyesmivel készültem 2 éve, de ogazából a legjobb trükk szerintem, ha a kedvenceidet viszed. Álmos nem leszel az adrenalintól az biztos, de nálam pl hiába volt szőlőcukor, nem azt kívántam. Én vittem egy nagyon finom, teljes kiőrlésű szendvicset, egy kis gyümit, a kedvenc csokimat illetve a kedvenc gumicukromat, a gumicukor nekem jobb volt mint a szúlőcukor. Ha ilyen zörgős dolgokat viszel, azt tanácsolom, hogy tedd kis dobozba, hogy ne ott kelljen vele zörögni.

Illetve olvass utána az agyserkentő ételeknek, és inkább az előző hetekben fogyaszd azokat nagy mennyiségben, mert sokkal hatásosabb lesz, mint egyszer enni belőlük. Halak, tojás, kurkuma, avokádó, bogyós gyümik stb. Bogyós gyümiket akár el is vihetsz magaddal.

2021. ápr. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%

Az előzőekhez még hozzátenném az étcsokit, márha meg bírod enni a keserűt.

Nekem anno vizsgaidőszakban a szőlőcukor mellett ez is sokat segített.

Plusz a rágózás, a halak, az olajok, stb., amiket a többiek írtak.

Kéz- és lábtörést, plusz dőljön rád egy teli szippantós autó! :)

2021. ápr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
28%
Agyserkentők érettségin? ... tudás!? :)))
2021. ápr. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%

Én érettségire étcsokit és (koffeines) teát vittem, előtte pedig reggeliztem otthon rendesen (plusz amikor olyan tárgy volt, ahol volt a feladatrészek között szünet, akkor arra a szünetre is vittem egy szendvicset). Akkoriban minden nap ittam legalább két erős teát, úgyhogy ahhoz voltam hozzászokva, így abszolút jól jött az érettséginél is. Viszont most egyetemen jóval kevesebb koffeint fogyasztok, és megfigyeltem, hogy ha vizsga előtt megiszok egy teát vagy kávét, akkor nagyon hülyén felpörgök tőle, és figyelmetlen is leszek, ezért azóta csak vizet szoktam vinni magammal. Ugyanez a helyzet a szőlőcukorral, csak kevésbé extrém módon.

Úgyhogy szerintem mindenképp azt egyél és igyál, amit amúgy is szoktál. Bónusz serkentésnek pedig a jó étcsoki a legjobb. De tényleg ne az érettségin akarj kísérletezgetni. Sok sikert! :)

2021. ápr. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%
Ne fogyassz több koffeint, mint amennyit amúgy szoktál, mert vízhajtó, járkálhatsz ki folyton. Legjobb, ha vizet iszol. A szőlőcukor oké, de nem tanácsos egy zacskónyit betolni belőle, mert arra is szomjas leszel. 2-3 szem szerintem elég egy délelőttre. Ne legyél éhes, de full jóllakott sem, mert akkor elálmosodsz! Könnyű, egészséges, nem puffasztó ételeket egyél, ha lehet, ne változtass alapvetően az étkezési szokásaidon.
2021. ápr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a segítségeteket!
2021. ápr. 27. 15:33
 10/17 anonim ***** válasza:
38%

Normális reggeli, a szokásos mennyiségű kávé/tea, és sok víz.


Ne az érettségi előtti éjjel próbálj mindent megtanulni. Érettségi előtt aludd ki magad normálisan. Az se baj, ha a megmérettetés előtt egy-két napot pihensz.

2021. ápr. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!