Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Pitypangmézet hogy tudom meg...

Pitypangmézet hogy tudom meg csinálni hogy méz állagú legyen, most olyan mint a víz ?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 28. 06:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Nem lesz olyan állagú szerintem. Olyan állagot csak akkor tudsz, ha méh vagy, és beleokádod az üvegbe a nedűt.
2021. ápr. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Nyomjal bele zselatint ... ha mar meznek bevezed az izesitett cukorszirupot akkor nem mindegy mit raksz meg hozza?
2021. ápr. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
bevezed-nevezed (jav.)
2021. ápr. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
2 az hagyján, amikor a szüleim először csináltak, mondom mi az hogy csináltatok? Mézet tudtommal a méh tud. Na akkor utána olvastam, nem csak hogy nem méz, hanem még a pitypanghoz sincs köze.
2021. ápr. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
4-es, a pitypang mézet cukorból és pitypang virágból készítik. Maria Treben receptje alapján készítetted kérdező? Valószínűleg kevesebb cukrot hevítettél készítéskor, arányon kell változtatnod, hogy méz formájú legyen.
2021. ápr. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

5 a pitypang a nemzetség. A virág meg a gyermekláncfű:


“ Tehát, se nem méz, se nem pitypang, de így ismerjük és ennél lényegesen nagyobbakat is tévedett már az emberiség bizonyos dolgok elnevezését illetően, ezen tehát elegánsan túllépünk!”


[link]

2021. ápr. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Múltkorában,olvastam róla hogy készül mikor láttam fél liter vízhez,fél kiló cukrot tesznek le is tettem róla .
2021. ápr. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

6-os nem kötözködtem csak ébredés után az elejét olvastam 4-esnek. A gyermekláncfű vagy pongyola pitypang vagy cserbóka népiesen vagy ha jobban tetszik Taraxacum officinale virágából ami a Taraxacum azaz ahogy írtad a pitypang nemzetségbe tartozik, szoktak készíteni pitypang mézet ami tulajdonképpen szirup.


Csak többen nem tudják ezért ez sem probléma ha tisztázva van hogy aki később olvassa és nem tudja akkor legalább tudni fogja. Régen én is azt hittem hogy a méh készíti ahogy a 4-es csak segítségképpen írtam. Ha te vagy 4-es akkor te is "elegánsan" első körben kérdezhetnéd a másikat mielőtt letámadod közbe meg csak félreérted a szándékot én meg szimplán csak ébredés után a feléig jutottam a mondatnak amit írtál. Tudom ne próbáljak segíteni ébredés után.

2021. ápr. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

4/6 vagyok. Nem támadtam senkit. Én is csak továbbadtam, amire rácsodálkoztam egy éve.

Nem is azt akartam mondani, hogy a méh csinálja, hanem hogy ok, hogy méznek nevezzük, ettől még szörpike. És sosem lesznolyan mint a valódi méz.


Az meg külön fura, hogy a 6-os hozzászólás, ami a témában idézet illetve hivatkozás egy érdekes cikkre a témában, jól le lett pontozva, az egyes hozzászólásom az én reggeli nyers modorommal meg nem annyira.

2021. ápr. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem szörp a cikkben az téves. A méz állagú készítmény inkább szirup. Mivel a szörp nem egészen méz állagú.
2021. ápr. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!