Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Fel szokták használni a...

Fel szokták használni a megmaradt kajákat az éttermek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy olyan ételeket, amikhez a vendégek láthatóan hozzá sem nyúltak (1 egész rántotthús, egy tojás, stb.) egy következő vendégnek (ha olyat rendel) akkor felszolgálják, vagy amit a vendég a tányéron hagy, azt kidobják?
2010. aug. 28. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezen én is gondolkodtam már.

Remélem nem. Biztos nem szabályos.

2010. aug. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elvileg nem lenne szabad, de mivel az éttermeknek smucig vezetőik vannak általában, 2 lehetőség van:

- vagy megkapják az alkalmazottak ebéd gyanánt

- vagy felszolgálják a következőnek!

2010. aug. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen
2010. aug. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy kis eldugott panzióban láttam, hogy az előzőleg visszavitt tésztához szedtek egy kicsit és azt adták a következőnek. Hát többet nem is mentem oda, de ezt mondanom sem kell....
2010. aug. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, egy ismerősöm étteremben dolgozik, ő mesélte, hogy pl.a megmaradt rántotthús darabokról leszedik a panírt, és brassóit csinálnak belőle, megmaradt savanyúságot kiviszik a következő vendégnek, maradék bort visszatöltik az üvegbe stb stb. Kisebb helyeken ezek bevett dolgok!
2010. aug. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ahol én dolgoztam ott nem vittük vissza a vendégnek.. mi, dolgozók kaptuk meg.. aztán ki ette, ki nem (ha nem volt piszkálva megettem)
2010. aug. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól függ hol eszel ha egy 3 csillagos étteremben akkor nem mindent egyedül az olyan dolgokat mint a kenyér vagy a hasonló felszeletelt de hozzá nem nyúlt dolgokat!

Ha egy "olyan" helyen eszel akkor felhasználják!Amíg rájuk nem száll az ÁNTSZ..:):):)

2010. aug. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenféle ócska helyeken lehet,hogy csinálnak ilyesmit,de nem hiszem.Én több helyen is dolgoztam szakácsként,de senki nem ötletelt ilyesmivel.Az asztalról visszajött kaja megy a moslékba.De ha az ott dolgozóknak kedve támad megenni az érintetlen ételt,megtehetik,ki van fizetve.De hazavinni nem lehet.
2010. aug. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!