Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tejfehérje allergiára lehet...

Tejfehérje allergiára lehet valami gyógyszert kapni? Esetleg akinek ilyen gondja van mit tett, hogy tudjon tejterméket fogyasztani?

Figyelt kérdés
2010. aug. 28. 18:18
1 2
 1/13 anonim válasza:
Sajnos pár éve én is tejallergiás voltam több éven keresztül:( Nincs rá semmilyen gyógyszer, hogy tudj tejet inni. Próbáld meg mellőzni, és akkor ki fogod nőni. Én Hál' Istennek kinőttem az allergiámat:) Egyébként aki mondta h allergiás vagy, attól kérhetsz tanácsokat. 15/F
2010. aug. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
NEM lehet tejterméket fogyasztani, illetve létesznek olyan tejek, ami direk tejérzékenynek... de az olyan is..
2010. aug. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok és már 4 éve alig ihatok /ehetek tejed dolgokat:$ nem is teszem mégsem nőttem el....az orvos egy...volt nem mondott semmit....azt mondta laktóz mentes tej a megoldás....de közben attól is voltak tünetek tehát nem tejcukor mégsem hanem tejfehérje a gond...ennyit erről az orvosról:'(
2010. aug. 28. 18:36
 4/13 anonim válasza:
akkor keress fel egy másik orvost. én ezt tenném a helyedben. az első voltam
2010. aug. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Szia!

Én szoktam venni laktózmentes tejet, semmi másságot nem fedeztem még fel benne, meg lehet olyan növényi rostokból készült sajtot is kapni (nem ajánlom, nagyon gagyi) A tejjel csak annyi a probléma, hogy elég drága..:S

Egyébként ne keseredj el, van gyógyszer is (nekem is van) Lactase a neve 100 db van benne de az is ilyen 4-5ezer Ft..:S Meg csak vénnyel lehet kapni. Elvileg ez semlegesíti a laktózt, szóval mielőtt valami tejes dolgot eszel, beveszed és nem lesz semmi bajod. De naponta azt hisezm csak 3x lehet bevenni.

Remélem tudtam segíteni...pá:)

2010. aug. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm kipróbálom gyógyszert:)
2010. aug. 28. 18:59
 7/13 anonim ***** válasza:
Kecsketejet próbáltál már?
2010. aug. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nem még nem
2010. aug. 28. 19:27
 9/13 anonim ***** válasza:
Szoktasd maga nagyon apránként a tejhez. Először csak egy kiskanálnyit,majd fokozatosan emeld a mennyiséget. Egy-két hónap alatt az immunrendszered megerősödik,és nem lesez allergiás!
2010. aug. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
hát már próbáltam már egy dl is elég...:(hmm már nem tudom mit tehetnék mert igy nagyon nehéz összehozni ételek...főleg ,hogy ha megyek valahova semmi tejes...már elegem van
2010. aug. 28. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!