Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mérgező a sárgabarack magja...

Mérgező a sárgabarack magja vagy sem?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy napi 3-nál több magot nem szabad megenni, mert cianiddá alakul az emésztés során és az halálhoz is vezethet akár. Mástól viszont azt hallom, hogy ez csak akkor van így, ha nincsen kiszárítva. Erről viszont csak nagyon kevés információ van, nem nagyon említik meg, hogy szárítva biztonságos.


Most akkor mérgező szárítva is vagy sem? Gyermekkoromban egy csomó magot ettünk és nem emlékszem rá, hogy rosszul lettem volna tőle.



2021. aug. 26. 22:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem mindegyik alfajáé mérgező.
2021. aug. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Tudtommal olyan kis mennyiséget tartalmaz csak, hogy gyakorlatilag nem tudsz annyit enni belőle, hogy bajod legyen.
2021. aug. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
12%
Én csak azt tudom, hogy óvodás koromban megettem vagy 7-8-at, és utána fél napig olyan hasfájásom lett, hogy megállás nélkül jajgattam meg sírtam. De aztán elmúlt, csak nagyon fájt, amíg tartott.
2021. aug. 27. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Szárítva etted?
2021. aug. 27. 02:44
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

3-asnak!

Mi marék számra ettük, semmi bajunk nem volt.

Van, aki eleve nem ehet magokat önmagában, vagy őrletlenül. Én pl. a diótól nem érzem jól magam, de mákot ehetem sokat. A napraforgó magot szeretem, de olyan érzés, mintha belekövesedne a gyomromba. 🙂

2021. aug. 27. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%

3-as vagyok: nem szárítva ettem, ott frissiben szedték elő a szüleim a barackból, és ők adogatták nekem. Ők is ették, és nekik tényleg nem lett bajuk.

Nem tudom, mi miatt volt ez, de így történt. Soha máskor nem volt bajom a többi maggal, de a barackmagot onnantól kerültem.

2021. aug. 27. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Vödörszám szoktam gyűjteni, kiszárítom és télen azt ropogtatom mint a mogyorót. Sosem volt tőle semmi bajom.
2021. aug. 27. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ettük gyerekként szárítva. Soha semmi bajunk nem volt tőle
2021. aug. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi gyerekként frissen ettük marokszámra. De régen is volt!
2021. aug. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
61%
Oké, örülök, hogy a többieknek semmi baja nem volt, de nem értem, miért kell nullára lepontozni, amikor én csak elmondtam a saját megtörtént esetemet. Még ha el is tért a többiek élményétől, attól még így történt.
2021. aug. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!