Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kidobhatom a fagyasztott...

Kidobhatom a fagyasztott ételeket, ha elfelejtettem vásárlás után hűtőbe tenni és teljesen kiolvadt?

Figyelt kérdés
Tegnap este vásárolni voltunk, elment az idő, fürdetni kellett a gyereket és elfelejtettem, hogy vettem fagyasztott 2 csomag túrós derelyét és 1 kg tonhalat, így a spajzben maradt, ahol kb. 5 fok van. Szinte teljesen kiolvadt, most tettem a fagyasztóba. Megromlik, ha újra fagyasztom?
2008. dec. 12. 07:03
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Hát elvileg igen... mert ugye újra fagyasztani nem lehet semmit. De nyáron is, amig hazaérünk ezekkel a cucokkal a boltból, csak megolvad valamennyire, és mégis betesszük a hűtőbe. Én is tanácstalan szoktam lenni ezzel.
2008. dec. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Én visszaszoktam fagyasztani,nem volt még semmi bajom,sem nekem sem a csalàdnak.Nem hinném hogy megromlik,ha kiveszed késöbb max megszagolod,észrelehet venni,ha màr nem jo!
2008. dec. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Én volt, h a húst felejtettem kint éjszakára. Visszafagyasztani nem mertem, de másnap megfőztem és nem lett bajunk tőle.
2008. dec. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

A derelyékkel tuti nem lesz gáz, a tonhalat meg gondolom úgyis megsütöd majd rendesen. Fagyaszd le őket, aztán majd felbontásnál szagold meg észre fogod venni ha nem jó.

De nem hinném, hogy betegek lesztek tőle max. kis hasmenés vagy hasonló de nem hiszem, nekem anyukám mikor süt valamit hiába mondom nem rakja vissza a csomagot a fagyasztóba ott hagyja a gáz mellett. felolvas közben minden... :( Évek óta ezt csinálja, mégis élünk :)

2008. dec. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
bocsánat: felolvad*
2008. dec. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
Készítsd el inkább most őket, és a kész ételt fagyaszd le, akkor nem lesz semmi baj.
2008. dec. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lesz semmi baja. Igaza van az előző hozzá szólóknak, ha felhasználod észre fogod venni a szagán, ha valami nem stimmel.

Én már fagyasztottam így vissza és nem volt semmi baja. ÁNTSZ előírás, hogy semmit nem lehet visszafagyasztani, mindenen rajt van.

Ez nem azt jelenti, hogy tényleg megromlik tőle, csak meg van a veszélye, ezért nem tanácsos így eljárni. De ezek csak ritka alkalmak és hát főzés előtt úgy is ellenőrzöd az alapanyagot.


Szóval no para :)

2012. febr. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!