Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi a túl sok a fekete teából?

Mennyi a túl sok a fekete teából?

Figyelt kérdés

A neten csak azt találom, hogy milyen jót tesz a szervezetnek ha a kávét lecserélem fekete teára, és azt, hogy a túl sok pedig megárt. De mégis mennyi a túl sok?


Egyik ismerősömtől azt hallottam hogy a napi egy bögre az ideális, a több már megárt, de a neten meg napi 3 bögrét írnak, ami gyökkenti a betegségek kialakulásának esélyét... Most akkor mennyi?



2021. okt. 29. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
Nekem egy korty is!!!
2021. okt. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A párom brit, itt a helyiek napi 5-6 bögre teát tuti megisznak így télen.

Egy bögre reggel, melóban aztán aki épp megy ki a konyába, udvariasságból főz az egész irodának, hazaérve meg szintén az az első...


Ettől több már szerintem kicsit sok lenne.


Na de ez egy elég combos builder's tea. Abból a Liptonból amit otthon kapsz, abból kb 2-3 filterből lesz olyan erős mint amit itt isznak.

2021. nov. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem török, ők konkrétan literszám isszák az iszonyat erős fekete teát minden egyes nap. Akár éjjel kettőkor is, és mégis alszanak utána :)


Szerintem érezni fogod, hogy neked mi "sok". Velem megesett, hogy a teától nem tudtam aludni és folyamatosan pisilni jártam, az nyilván túl sok volt. Tudja a szervezeted és jelezni fog. De ha nagyon aggódsz, lehet pl kapni koffeinmentes fekete teát is.

2021. nov. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Elsősorban nem a koffein mennyisége miatt aggódok, eddig energiaitalon éltem, de szerencsére leszoktam róla.


Inkább olyat hallottam, hogy megárt a gyomornak.


De akkor megnyugodtam a napi 2-3 bögrétől valószínüleg nem lesz semmi bajom.

2021. nov. 14. 20:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Az energia italhoz képest a tea kutyafüle.


Ha megiszok 1nél több monstert, már remegek, de 4-5 tea után kb ugyanúgy vagyok

2021. nov. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Épp ezért mondom, hogy nem a koffein miatt félek, és ezért is szeretném tudni mennyi a felső határ.


Nyílván egy energia italhoz képest akár liter számra is ihatnám a teát hogy felpörgessen. Én inkább a koncentráció miatt szeretnék teázni, az enegria ital csak felpörget de ugyan úgy agyilag zokni vagyok. A teától meg olyan mintha "felébredtem" volna de ez is csak átmeneti, így innom kell belőle 2-3 bögrével egy nap.

2021. nov. 20. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!