Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Túrázók, gombászkodók, lőttek...

Túrázók, gombászkodók, lőttek az idei gombaszezonnak?

Figyelt kérdés
A múlt hétvégén bebarangoltam a fél pilist őzlábat keresve, de két nyamvadt csiga ette példányon kívül egyet sem találtam. Másfajta gombát sem találtam, pedig egy éve ilyenkor szatyorszámra szedtük őket. Tudom, hogy extrém száraz volt a nyár és az ősz eleje, de két-három hete azért esett rendesen. Reménykedtem, hogy az a pár esősebb hét elég volt, hogy a micéliumok megszívják magukat és beinduljanak, de egyenlőre reménytelennek tűnik a dolog.

2021. nov. 15. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szar év volt.

Most indul a laska szezon. Pár kiló primőr áru bejött már. Kéne pár nap jó eső..

2021. nov. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Már kezdtem azt hinni, én vagyok a béna. A két-bükkfanyergi parkolóban vasárnap fél tízkor már nem volt hely, pedig reggel 8-ig esett az eső. Reggel nem volt túrázós idő, gondolom sokan direkt gombászni mentek. Először azt gondoltam, hogy szombaton a szép időben leszedték az összes gombát, de órákat bolyongtam a susnyásban, oda nem mindenki merészkedik be.
2021. nov. 15. 22:04
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Bár én nem vagyok gyűjtő, csak egy lelkes kollégám gombászik. Ő is panaszkodott, hogy szinte semmi nincs (Észak-kelet Magyarország)
2021. nov. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!