Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Használt étolajat le kell...

Használt étolajat le kell szűrni mielőtt gyűjtőhelyre viszem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az a helyzet hogy sokat sütök mirelit meg rántott húsokat. Nem pazarlom az olajat de valamennyi mindig megmarad. Nagy iceteás flakonba gyűjtöm és időnként leviszem a piacra, ott van neki egy konténer.

Nagyon szennyezett az olaj, tele van a mirelit húsokról leválló morzsával amik néha kicsit meg is égnek. A flakon alján kb. a flakon 1/4-e ilyen trutymó.

Elfoglalt vagyok, nincs sok kedvem szűrögetni + nem akarom hogy szétfollyon emiatt.

Azt sem tudom mit csinálnak az összegyűjtött olajjal. Baj ha szennyezett? Vagy leszűrik maguknak? Vagy nem is használják fel csak más fajta szeméttelepre viszik?

Ti leszűritek?



2021. nov. 21. 15:20
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Jah meg próbálkoztam hogy ami a szerpenyő alján leülepszik azt ne öntsem bele a flakonba de akkor kb. a fele olaj a kukában vagy a lefolyóban végezné.
2021. nov. 21. 15:22
 2/15 anonim ***** válasza:
24%
Persze, hogy át kell szűrni. Zavaros olajat nem vesznek át.
2021. nov. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Ha eddig nem szűrted le, akkor szerintem ezután sem lesz belőle gond.
2021. nov. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

2/ Nem vesznek át semmit, csak kint van egy konténer amibe mindenki beledobálja jó esetben az étolajos flakonokat. A kérdés hogy probléma-e ha így dobom bele. Nincs ráírva a konténerre hogy le kell szűrni. Biztos hogy ők nem tudják megoldani a dolgot?

3/ Hát nekem gondom biztosan nem lesz, csak felmerült bennem hogy esetleg tiszta olajra számítanak. Bár örülhetnének hogy nem a kukába öntöm az egészet, és megyek helyette berúgni. Szerintem a koromhoz képest így is túl tudatos vagyok.

2021. nov. 21. 15:30
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenről még nem hallottam, de akkor hogyan kapod a pénzt érte, ha nem látja senki a leadott mennyiséget? Vagy ez ilyen önkéntes dolog, hogy ingyen leadod, csináljanak, amit akarnak vele? Ha COOP-ban adod le, ott azt hiszem valami 80 forintot is kapsz literjéért kupon formában.
2021. nov. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Mi benzinkuton adjuk le, szinten iceteas flakonba, de soha nem szurjuk le. Nem is szolnak erte.
2021. nov. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
5/ Itt nem kapok kest, nem is tudtam hogy létezik ilyen. Csak azt tudom hogy nagyon környezet szennyező, nem jó sem a lefolyóba önteni sem a szemétbe dobni. Mértékkel használom az olajat szóval a literenként 80Ft nem mozgat meg de azért kösz az infót. Ennyiért már azt mondom tényleg szűrjék is le a gyűjtőhelyen.
2021. nov. 21. 15:36
 8/15 A kérdező kommentje:
* Mármint ha ennyit kapnak érte, mert hogy én a 80Ft-t nem kapom meg és nem is kérem.
2021. nov. 21. 15:37
 9/15 A kérdező kommentje:
6/ Akkor nem vagyok ergyedül, bár nem durván szennyezett az olaj pont azért mert keveset használok a dolgokhoz. Van egy olyan érzésem hogy leszűrik az olajat nélkülem is.
2021. nov. 21. 15:38
 10/15 A kérdező kommentje:
*bár nekem durván szennyezett
2021. nov. 21. 15:39
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!