Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A birkahús mennyire finom?

A birkahús mennyire finom?

Figyelt kérdés
Nem ettem még,hasonlít az íze a csirkére?Igaz hogy a faggyú elrontja az ízét?

2021. dec. 5. 21:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem csirke ízű hanem inkább marha de különleges és finom.

Lekell szedni a faggyút, többször átmosni hideg vízben.

2021. dec. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha jól van elkészítve - isten nyugosztalja, ezt kevesen tudják róla, de pl. Hankiss Elemér nagyon értett hozzá, isteni volt a birkapörköltje - akkor nagyon finom.
2021. dec. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Faggyú kell bele az adja meg az alap ízét..

Sokan elrontják és leszedi róla az összeset akkor minimális birka íze lesz.

Csirke és a birka íze mint Makó Jeruzsálem annyira van.

2021. dec. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
A csirkéhez nem hasonlít. Én mondjuk nem annyira szeretem, de legalább egy kicsit érdekesebb, mint a csirke-marha-disznó vonal.
2021. dec. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Nem hasonlít a csirkére egyáltalán, jellegzetes birkaíze van.


Sok helyen úgy készítik (főleg a birkával egyáltalán nem szocializálódott vásárlóközönség kedvéért), hogy teljesen lefaggyúzzák, és akkor alig lehet felismerni. Én már ettem olyan birkapörköltet, hogy alig lehetett megkülönböztetni a disznópörkölttől. Én márpedig szeretem, ha érzem rajta, hogy birka. Nincs semmi baj azzal, ha valaki nem szereti ezt az ízt, de akkor ne birkapörköltet kérjen, hanem marhát vagy sertést, aki pedig birkapörköltet főz, az ne fossza meg az ízétől azért, mert a névvel jól el akarja adni, de fél tőle, hogy egyeseknek idegen az íze. A birkapörkölt az legyen birkapörkölt.

2021. dec. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
75%
Ehető
2021. dec. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Én már ettem, de akkor még nem tudtam, hogy birkahús.
2021. dec. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Aki még életében nem evett birkát, az elsőre jó eséllyel utálni fogja.


Volt, hogy budapesti barátnőt vittem le látogatásra az egyébként egyáltalán nem vadul főző családomhoz, csak ez épp nem jutott eszünkbe. Szegény pár falat után szabadkozott, hogy neki ez nem megy, pedig nem volt egyáltalán faggyús. Csak kellemesen birkaízű.

2021. dec. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem hasonlít a csirkéhez. Ez egy vörös hús, mint a marha vagy a disznó, de nagyon egyedi ízvilág. Az élő birkának is van egy jellegezetes illata, arra hasonlít a hús íze is.
2021. dec. 6. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon finom
2021. dec. 6. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!