Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok otthon jegkockat...

Hogyan tudok otthon jegkockat kesziteni,ha nincs melyhutom? Betegseg miatt kell gyorsan.

Figyelt kérdés
Kisebb melyhutot, olyan 10 kiloig esetleg megvennek vagy valami hutotaskat, amiben tudok jegkockat kesziteni.

2021. dec. 19. 23:05
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Vagy hol vehetek olcson jegkockat keszen? Benzinkuton nagyon draga 2000 ft egy csomag!

Vagy mit tegyek helyette a terdemre? Jegakkut?? Jegelni kell par orankent 15 percig. Elulso keresztszalag szakadas.

2021. dec. 19. 23:11
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Jégzselét vegyél: az se sokkal olcsóbb, de nem olvad el és annyiszor használhatod, ahányszor jólesik. Szerintem gyógyszertárban lehet kapni. Az direkt arra van. De mindenképpen alaposan bugyoláld be valami rongyba, mert ha közvetlenül rakod rá, akkor megfázhat az adott testfelület. Azt sajnos nem tudom, hogy a jégzselét kell-e fagyasztani, de szerintem a hűtőben is eléggé le tud hűlni, hogy érjen valamit.
2021. dec. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Koszi
2021. dec. 19. 23:32
 4/13 A kérdező kommentje:
Koszi a kedves valaszod!
2021. dec. 19. 23:33
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

A jégzselé alapvetően egy huzattal van forgalmazva, azzal lehet használni. Nem szabad fagyasztani, simán a hűtőben kell lehuteni.


Amúgy nekem is volt kerszetszalag szakadasom, amíg nem volt jégzselém, langyos vízbe áztatott törölközővel borogattam.

2021. dec. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Nekem fagyasztva tették a jégzselét a térdemre a kórházban és laikusként úgy gondolom,hogy talán tudták, hogy kell kezelni.

(Bár ma már semmi nem biztos)

Én biztos, hogy 2-t vennék és éjszakára kitenném az ablakpárkányra, mert pont olyan idők járnak, hogy simán megfagy. Aztán váltásban használnám.

2021. dec. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
Hát nekem meg azt mondta az ortopéd orvos, hogy csak a hűtőbe tegyem, még véletlenül se a fagyasztoba, esne is használjam folyamatosan, épp elég ha addig a lábamon van, amíg felmelegszik, utána vissza a hűtőbe és ha lehült, újra a térdre tenni. Mondjuk nekem be is volt gyulladva a szakadás mellett, plusz nem is Magyarországon élek, így eselyesen a kezelés is más.
2021. dec. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

#7

Én abból indultam ki, hogy a Kérdező orvosa(!) jegelést írt elő, nem borogatást és azt sem folyamatos használatra mint neked, hanem pár óránként 15 percre.

Tehát eleve a kezelés más.

2021. dec. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Koszi! Orvos csak annyit irt papirra,hogy jegeles,azt mar interneten olvastam,hogy és mint.
2021. dec. 20. 11:47
 10/13 A kérdező kommentje:
Aha,csak vizes torulkozovel... siman.
2021. dec. 20. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!