Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki evésbe menekül a problémái elől és képtelen leállni a csokizabálással?:D

Figyelt kérdés
2022. jan. 4. 13:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Létezik.
2022. jan. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, létezik. Van is szakszerű elnevezése ennek a pszichés jelenségnek, amit pontosan nem tudok, mer nem vagyok pszichológus/pszichiáter.
2022. jan. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, érzelmi evés, túlevés. Nagyon sok embernél van jelen ez az állapot. Valami stresszt, félelmet, esetleg régi sérelmet, lelki sérülést próbál kompenzálni vele.

Nem véletlen, hogy a gyermekkori szexuális zaklatás egyik tünete a kisgyerekeknél a hirtelen, ok nélküli hízás.

Ez egy evészavar, vannak erre szakosodott pszichológusok is, nem reménytelen kimászni belőle, én is kimásztam, és utána fogytam 60 kilót.

Előtte módszerrel egy kilót sem...

2022. jan. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy létezik.

Megy a TLC-n az az Élet 250 kiló fölött című műsor, rokonaim nézik, mikor náluk vagyunk akkor szoktunk belefutni, ott minden szereplőről kiderül, hogy valami korábbi trauma, szorongás miatt kezdett irreális mennyiségeket enni.

Természetesen van, aki simán csak szeret enni, de nagyon sokan a stressz/szorongás miatt teszik.

2022. jan. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Létezik, és nem egy vicces dolog.
2022. jan. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hívjág binge eating disorder vagy BID, és kb ugyanolyan súlyos mint az anorexia vagy a bulémia.
2022. jan. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
És ez hogy alakul ki? Hirtelen kezdődik?
2022. jan. 4. 16:59
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Általában gyerekkori ha trauma, akkor:



-a szülők kajával jutalmaznak vagy büntetnek (ha kitakarítod a szobád, kapsz csokit)


-evésrevan kényszerítve a gyerek, emiatt az éhségérzet torzul (ameddig nem eszed meg ami a tányérodon van, nem állsz fel az asztaltól)


-élelmiszer hiány (van az a klasszikus nincs mit enni, de olyan is van, ahol pl a tesók miatt van az, hogy azonnal meg kell enni azt, amit akarsz, különben más eszi meg)


-a szülők, nagyszülők érzelmileg elhanyagolják a gyereket, nincs megölelve, nem dícsérik, és emiatt keres magának boldogság forrást


-valamiféle nagyon leszűkített étrendben nő fel, ami miatt egy csomó dolgot nem tapasztal meg (lehet ez tùl egészséges gyerekkort követő édesség és csipsz addikció, vagy pl vegánként nevelt gyerek zugeszik dolgokat amiket otthon "nem szabad")


-Étkezési zavaros szülők, testvérek (pl nem egészséges ha egy gyerek azt látja otthon, hogy minden parika mérlegen van mérve, a hűtőben csak 0%os görög joghurt meg natúr csirkemell...)



Ha felnőttkori, akkor:


-diéta kultúra, pl intermittent fasting nagyon hajlamosít erre, és nagyon sokan bújnak emögé a divat diéta mögé, mert jobban hangzik mint egy diagnózis.


-olyan munkahely vagy iskola, ahol nem kapsz rendszeres ebédszünetet, kénytelen vagy magad munka előtt, vagy munka után telezabálni


-Olyan sportok ahol egy bizonyos fenntarthatatlan versenysúlyt kell elérni



Neg általában akinek egy étkezési zavara van, annak könnyen becsúszik egy másik.

Sokan végigzongorázzák az összes "trükköt" a fegyvertárban, pl hashajtókkal, bulémiával kezdik, aztán az tönkre teszi a fogakat, vagy félnek, hogy be fognak kakálni, aztán jön az anorexiás periódus, amitől meg a hajuk hullik...aztán elkezdenek enni, de akkor jön a bűntudat, és a zabálás-éhezés libikóka.

2022. jan. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy például egy nagyon fontos vizsga váltja ezt ki, ami miatt évek óta szorong valaki? És vizsga előtti hetekben beindul a mértéktelen evés, tanulás helyett leginkább.
2022. jan. 4. 17:58
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Létezik. Én is ebben vagyok. Pontosabban voltam, mert most már csak igen ritkán kap el, évi egyszer-kétszer, de akkor durván.
2022. jan. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!