Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A zöld tea felnyomja a vérnyom...

A zöld tea felnyomja a vérnyomást vagy a pulzust?

Figyelt kérdés

Sokáig ittam, ez az egy tea volt, ami úgy gondoltam jó az egészségnek is.Meg jól is esik. Noha szeretem a fekete teát is, de sok koffeint tartalmaz. A gyümölcs teákban meg Hibiszkusz van, ami nekem hasmenést okoz.

Szóval, lemondtam a zöld teáról egy ideje, nem merem inni. Most olvastam, hogy több koffein van benne, mint a kávéban. Ez, hogy lehet?


Egyébként soha nem volt gondom vele, bár vérnyomást nem sűrűn mértem. Mostanában néha megmérem, mióta novemberben covidos voltam, de mindig jó szokott lenni. 122/75-83 pulzus: 75 körüli, persze, ez lehet változó. Volt már alacsonyabb is.


Elég fáradt vagyok mostanában, ezért gondoltam, hogy újból innom kellene.


2022. márc. 28. 15:41
 1/2 anonim ***** válasza:
59%
A teában kevesebb koffein van, mint a kávéban. Teljesen felesleges aggódnod miatta. Én ipari mennyiségű teát iszom, zöldet és feketét vegyesen, napi 2-3 litert is akár, víz helyett, tisztán, és semmi baja a vérnyomásomnak tőle. Az más kérdés, hogy élénkíteni sem szokott különösebben, mivel nincs benne túl sok koffein. Én egyszerűen csak az ízét szeretem nagyon, azért iszom. De hogy ne csak magamról beszéljek, Kínában például szintén literszámra isszák a zöld teát az emberek. És nem jellemző a magas vérnyomás rájuk, meg egy csomó más, táplálkozásból adódó probléma, például elhízás, cukorbetegség is jóval ritkábban fordul elő ott, mint nálunk.
2022. márc. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Valaki azt írta nekem egy másik oldalon, hogy neki felviszi 160-ra is a vérnyomását meg a pulzusát, szinte mintha káros lenne, úgy írt róla. Meg cikkekben is olvastam most, hogy több koffein van benne, mint a kávéban és a fekete tában.


Ezért tettem fel itt is a kérdést.

Ment a zöld pipa!

2022. ápr. 1. 09:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!