Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen ételeket kapnak ebédre...

Milyen ételeket kapnak ebédre a gyerekek manapság az iskolákban, óvodákban?

Figyelt kérdés
Az én időmben leginkább tészták voltak mákos, dejós, káposztás, pörkölt főzelékkel (bab, krumpli, borsó, felesborsó, káposzta, spenót, sóska), tejbegríz. Levesek, mint csontleves cérnametélttel, paradicsomleves betűtésztával, tejbetészta, gulyásleves, pandúrleves, köménymagleves. Néha volt baracklé (40%-os vagy az alatti, pohárban kaptuk), olyankor nem kaptunk levest, és néha volt alma. Sült krumplit, piskótakockát mi sohasem kaptunk. Mit esznek a mai gyerekek az iskolákban?

2022. máj. 19. 15:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Egy csomó iskola, óvoda honlapján fenn van a heti menü, lehet nézegetni....
2022. máj. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Tessék, random első találat a guglin..


[link]

2022. máj. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

egy másik...


[link]


vagy


[link]


[link]

2022. máj. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%
Finomat.
2022. máj. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

Nem régiben töltöttem el egy hetet egy óvodában, akik a városi konyháról kapják az ebédet. Valami iszonyat volt, rossz belegondolni, hogy a kisgyerekek mellett a kórházakban fekvő betegeink is ezt az ételt kapják.

Volt ott porból készült krumpli, érezhetően kevés húst látott ,,húsok” stb…

2022. máj. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

Előző vagyok, kiegészítés:

Általános iskolában alsóban menzás voltam, ott viszont isteni volt az étel. Ott főzték, kiváló alapanyagokból, változatosan finomat :)

2022. máj. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk ugyan azokat azételeket adják amit 30 vagy 60 éve is adtak. Semmi nem változott a menüben.
2022. máj. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

7: ez hol van?


Mert nálunk már olyanok vannak, amik tök modernek... ilyen kínai hatású tésztás húsételek, currys csirke, és hasonlók...

2022. máj. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
Nemtom. Unokahugi sokszor az ételek nevét sem tudja megmondani. Semmi íze nincs és a legolcsóbb cafatkás húsokat használják, de azt mondja finom volt.
2022. máj. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%

#7: amiket a 2. kommentemben linkeltem hát marhára nem az harmincéves cuccok...


mexikói ragu, jázminrizs, kuszkusz, stb.

2022. máj. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!