Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Bodzavirágot bele lehet főzni...

Bodzavirágot bele lehet főzni vanilia pudingba? Jó lesz?

Figyelt kérdés

2022. jún. 6. 04:05
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Magát a a virágot ne,két napig áztasd majd leszűrve abból főzd meg a pudingot tejszín hozzá adásával
2022. jún. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%
Technikailag lehet, de rohadt vacak íze van, leginkább a medvecukorra hajaz.
2022. jún. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Miért ne lehetne? Áztatni sem kell, hisz a rajta lévő virágpor adja azt a finom, intenzív bodza ízét. Pudingba még sosem próbáltam, de palacsintatésztába rendszeresen belesütöm, meg bodzafánkot csinálok, ilyesmiket. Szerintem a vaníliás pudinghoz kifejezetten jól passzolna az íze.
2022. jún. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
87%

Én már próbáltam és nagyon megkeseredett. Úgy bevált - pudingot és krémet is szoktam készíteni - hogy készítek egy laza cukorszirupot, azt felfőzöm a bodzával, hagyom állni majd kiveszem a virágot. A pudinghoz a tejbe szintén teszek virágot, de mielőtt túlforrna kiveszem. A pudingport a bozdás tejjel keverem ki, és a lábasba a bodzás cukorszirupból teszek.


A bodzás cukorszirup felhasználható tortakrémhez, hideg limonádéhoz, de teákat, mojitot, amerikai palacsintát is fel tudja dobni.

2022. jún. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!