Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mitől lehet hogy egyeseknek...

Mitől lehet hogy egyeseknek ízlik bizonyos étel, míg mások ki nem állhatják?

Figyelt kérdés
Szerintem ez tök érdekes. Gondolkozott már ezen valaki ez vajon miért lehet? Pl a spenót. Valaki imádja valaki meg meghallja és kifut a világból. Ez miért és hogyan alakul ki? Tudja valaki esetleg?

2022. jún. 15. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Van az a mondás h ízlések és pofonok... 😁
2022. jún. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt - igen kis mértékben - a veleszületett ízlés, másrészt az, hogy az anyja miket evett terhesség alatt, késöbb milyen ételeket kapott kisgyerekként, milyen volt a hozzáállás a családban, ha valamit nem akart megenni - beleeröltették vagy ráhagyták -, milyen ételek fordulnak elö a családban, mennyire nyitottak új ízekre és még sok más körülmény is lehet, pl egy adott étellel hogyan találkozott elöször, stb
2022. jún. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Most nem konkrétan az undorra gondolok mint pl a vegetáriánusoknál, hogy nem esznek húst, hanem pl hogy szerintem tök érdekes hogy X ember finomnak érzi pl a tökfőzeléket, Y meg a háta közepére se kívánja pedig ugyanarról a kajarol van szó. Vagy testvéreknél akiknél ugye hasonló a DNS.

Pl én utálom a paradicsomot, tesóm meg kétpofára falja 😂

2022. jún. 15. 19:16
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy te nem bírod a savas dolgokat, a tesód viszont igen. Vagy neked egyszerűen csak nem ízlik.
2022. jún. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg az lenne fura ha mindenkinek tök egyforma lenne az ízlése. Unalmas lenne az élet.
2022. jún. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez úgy általában minden ízlés-beli dolognál fel lehetne tenni. Pl, hogy miért szereti valaki ezt-meg azt a zenét, színészt, énekest, öltözködési stílust, ki kit tart vonzónak stb. Minden ember egyedi, el kell fogadni, hogy mások vagyunk. Nem kell egymást győzködni arról, hogy de márpedig ez az étel nem jó, ha másiknak meg a kedvence. Én tiszteletben tartom más emberek ízlését, ezen nem éri meg vitatkozni. De nagyon sokan nem így állnak hozzá.
2022. jún. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!