Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el egészségesen...

Hogyan kezdjek el egészségesen étkezni?

Figyelt kérdés

27 éves lány vagyok és mióta az eszemet tudom rengeteg édességet ettem. Ez sajnos azóta is így van. Leírom egy átlagos napomat:

(11-kor kelek)

Reggelire: szendvics, dörmi kismaci, valami édes bolti latte

Napközben többször megeszem egy-egy kinder tejszeletet, maxikinget, pingut vagy kisebb csokit.

(18-19 körül) Vacsira: burgonyapüré mirelit hússal, vagy valami tésztás husis étel. De több nap is van, amikor a McDonalds-bol rendelek vacsira. Utána desszertként süti, vagy táblás csoki. Inni üdítő vagy energiaital. Vizet is sajnos keveset iszom (télen jó ha egy pohárral megiszom egy nap) próbáltam többet, de hányingerem lesz tőle.

Hétvégente sokszor a párommal reggelire meg vacsira is a Mekiből eszünk.

174 cm magas vagyok és 62 kiló, tehát elhízva nem vagyok szerencsére (ezt betudhatom a genetikámnak, mert sportolni se sportoltam soha), de viszont ez az életvitel tudom, hogy nagyon nem jó, és főleg idősebb koromban se lesz kifizetődő.

Hogyan lehetne rajta változtatni? Miket lehetne enni? Főzni nem igazán szeretek, csak egyszerű dolgokat. Nem tudok egyszerűen lemondani az édességről, hogy azt mivel válthatnám ki egy egészséges étrendben? Mert a gyümölcsöket se szeretem, sose veszek. Zöldségek közül is csak a paradicsomot eszem meg pl. májkrémes zsemléhez.



2022. aug. 18. 00:16
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Hú, hát úgy eszel mint egy kisgyerek, aki ellopta anyu bankkártyáját o.o


Szerintem az egy lényeges dolog, hogy ne egyszerre akarj mindent lesöpörni ebből, mert az kb 1 hétig fog menni, aztán visszahív a meki. Amúgy nekem nagoyn furcsa hogy azt eszed naponta többször, mármint azért ennyire nem jó, és minden nagoyn egyforma....


Én amúgy úgy kezdtem váltani, hogy elekzdtem kicserélni dolgokat,a receptjeimből kijött a cukor meg a zsír, és k ilettek váltva édesítőszerrel, sütiknél joghurttal...ilyesmi. Én se vagyok nagy gyümölcsös, és a csokit is nagyon szeretem, de szerintem 1-1 csoki még nema világ, de te gyakorlatilag unalomeszed a csokit. Eleve kezdesz egy eszetlen cukorbevitellel reggel a latteval meg a dörmivel, hozzá kenyérrel. De amúgy egy rántotta mondjuk sokkal magasabb fehérjetartalommal bír, hozzá egy kis sajt, és a latte is lehetne mondjuk csak capuchino...szóval ilyen apro cserék segíthetnek.


Ami szerintem sokat javítana még ezen a folytonos mekizésen, és nem főzés, az mondjuk egy ilyen menüs rendelő oldal, pl a teletálon van ilyen fitt ajánlat meg full menü, meg gyerekmenü ha kisebb adagokat ennétek...azt csak kihozzák, és az oldalon ott van a kalória meg a fehérjetartalom, meg eleve vna egészséges szekció, onnan is lehet választnai. Akkor csak nem rendelsz rá mégegy mekit ha múlthéten már berendeltél egy rendes főtt ételt.


Egyszerű dolgok főzése is bőven jó, a meki sültkruplinál még mindig jobb egy pestos tészta mozarella golyókkal mondjuk, kevesebb só, olaj és kevesebb feldolgozott étel. Csirkemellet is süthetsz, megeheted joghurtos szószban salival, vagy naturan tükörtojással rizzsel...szerintem ezek elég jók főleg ha jól fűszerezet. Főzelékek is ilyen 10 perces tételek...


Ebbe a mirelithús dologba mi is belecsúsztunk sokáig, mert francnak volt ideje főzni, d emostanában már inkább főzök több kaját egyszerre, mondjuk csinálok másfél kiló 7% alatti pulykadaráltbol bolognait, és cákumzárós dobozokban vagy fagyasztóban elrakok belőle, és akkor csak tésztát kell főzni hozzá és kész, pörkölttel ugyanezt elő lehet adni, én azt mellből csinálom így nem zsíros...és a vákum doboz miatt nem kell 3 napig enni ugyanazt, hanem lehet kombinálni mert eláll hosszan, de a pörkölthöz vagy a bolognaihoz gyakran hozzáöntök másnap némi konzerv kukoricát és így ilyen kicsit mexikóibb jelleget kap főleg ha chilit is rakok hozzá picit...



Szóval ezeket tudom ajánlani, rendelj rendes helyről menüt, már egy héttel előre hogy ne legyen impulzusmekizés, főzz egyszerű de fehérjében gazdag dolgokat, főzz egyszerre rohadtsokat és rakd el jövőhétre, a csokit elég mérsékelni, Ne unalomegyél, foglald el magad helyette, h anagyon parás igyál egy cukormentes colát max, kávéba nem kell 3 deci tej meg szirup, zsugoríts rajta...és emeld a napi lépésszámod picit, az is sokat segít.


Illetve szerintem a elgfontosabb hogy vond be a párod, mert ha ő tovább tömii a mekit mekivel, visszahúz téged is.

2022. aug. 18. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Ja amúgy csoki helyett vannak mondjuk ezek a darált gyömölcsszeletek amik nem annyira gyümölcsök inkább ilyen édes masszák, pl a solevita szeletek, azok egész jók, meg vna ilyen csokibba mmártott puffasztott rizsszeletek. De egyébként ha az ember ennyi csokihoz van szokva így rendesen le kell jönni róla mint valami drogfüggőnek, főleg hogy a leírásod alapján ez nem csak cukorsóvárgás, hanem szokássá vált. Valamint gyanúsan nem alszol eleget, ha ennyire kell a szénhidrát, pedig a kialvatlanság zabálást okoz.
2022. aug. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Isti22 ***** válasza:
95%

Először is a "jó genetika" jó eséllyel a korral el fog múlva is egyszercsak nagyon elkezdesz majd hízni :)


három lehetőséged van:


1) Szrsz bele :D Igazság szerint ha a továbbiakban is így étkezel, mondjuk meghalsz 95 helyett 85 évesen. 90 felett jellemzően már nem olyan buli az élet, szóval nem kell túlgondolni szerintem ezt az egészséges táplálkozás nevű dolgot a mai egészségügy mellett.


2) Sokkszerűen váltasz. Ez rövidtávon talán nehezebb,de gyorsabban átállsz. Hogy mire, azt szerintem tudod te is, csak meg kell szokni.


3) Fokozatosan állsz át. Ez könnyebb rövidtávon, de kitartás kell a fenntartásához. Ez alatt azt értem, hogy nem változtatsz sokat azon, hogy mit eszel, de odafigyelsz a mennyiségekre és arányokra.

- A szendvics pl. legyen teljeskiőrlésű pékáruból és legyen tele zöldséggel.

- A vacsoránál legyen ugyanannyi zöldség a tányéron, amennyi a krumplipüré (paradicsom, salátamixek, retek, uborka, savanúságok - az uborka és a asaláták szerintem elég semleges ízűek).

- Üdítő mellett próbálkozz szénsavas ásványvízzel, ha a sima víz nem megy.

- Gyümölcsből is próbálj napi kettőt betolni mondjuk két étkezés között, szerintem a banán vagy a mandarin belefér egy édesszájúnak is (korábban én is megettem több kiló Miss Nuss csokikrémet egy héten, hidd el, átérzem a problémáid :D )

2022. aug. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
10%
mondjuk ne egyel edesseget, az egy jo kezdes lenne. potold gyumolccsel pl, vagy semmivel. aztan ha az megvan, lehet kiiktatni minden hozzaadott cukrot kavebol, teabol stb. hihetetlen mennyi kaloriat el lehet hagyni csak a cukor kiiktatasaval.
2022. aug. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne iktasd ki egyáltalán az édességet, ha ennyire szereted, így később csak azt érnéd el, hogy falásrohamaid lennének éjszaka, mert egész nap csak a csokikon járna az eszed. Inkább egyél minden nap, viszont azt mértékkel tedd, gondolok itt napi 1-2 kisebb csoki szeletre. A mekit is próbáld minimalizálni, egy idő után valószínűleg nem is fogod már kívánni, de ha olyan alkalom van, vagy ha nagyon kívánod, akkor egyszer-kétszer simán belefér. Inkább főzz otthon, részesítsd a gyümölcsöket, zöldségeket, fehérjéket előnyben. Próbálj 80% arányban tápanyagdúsabb ételeket, és 20% arányban olyan ételeket fogyasztani (csoki,meki stb.), amik kissé rosszabb tápértékkel rendelkeznek, de szereted őket. Egy egészséges életmódba mértékkel mindennek bele kell férnie, semmit sem szabad magunktól megvonni.
2022. aug. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igne, hihetetlen mennyi kalóriát el lehet hagynia cukor kiiktatásával, de ha valaki ennyi cukrot eszik, akkor ugeb ez egy akaraterő kérdés, de bakker nagoyn nehéz elhagyni, pangasz rá mint valami drogos, meg nem is kell elhagyni, csak nem kell zabálni.

Azzal nem értek egyet hogy 95 helyett 85 évesen hal meg :D ez az étkezés már 40 körül problémás lesz...

2022. aug. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!