Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy szeressem meg a barnakeny...

Hogy szeressem meg a barnakenyeret?

Figyelt kérdés

Direkt van itt, és nem a fogyókúra témakörben, lejjebb kifejtem.


Szóval az a helyzet, hogy nagyon szeretem a fehérkenyeret, és eddig állandóan azt ettem, vagy pedig zsemlét/kiflit, abból sem teljes kiőrlésűt.

Egy ideje foglalkoztat az egészséges életmód, azóta kevesebb chipset eszek (teljesen még nem tudtam leszokni). De nem is ez a lényeg.

A súlyommal semmi gond, sőt, még talán híznom is kéne, viszont szeretnék kicsit egészségesebben élni. Apró lépteket szeretnék tenni, tehát mindig csak 1-2 dolgot változtatni. Most ez a fehér és a barna kenyér kérdése. Kóstoltam egy csomót, viszont valahogy nekem nem ízlik, elveszik miatta a szalámi íze, és valahogy nem jó. Arra gondoltam, hogy rosszat vettem, de már többet próbáltam, és egyik sem jött be. Alapból elég válogatós vagyok (teszek ellene, de most nem ez a lényeg). Néha fogok enni fehéret is, viszont át szeretnék térni a barnára, de mégsem megy. Valami tipp? A vaj talán javítana rajta, viszont azt sem szeretem. De ha azt mondjátok, hogy úgy jobb, akkor erőt veszek magamon, és megeszem.

Leírva apró dolognak tűnik, engem viszont nagyon is zavar ez.


A "válogatós elkényeztetett p.csa", és ehhez hasonló válaszoktól kíméljetek meg légyszi.


16/L



2022. aug. 18. 22:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazi barna kenyerek, malátával színezik meg őket, hogy drágábban adhassák el.
2022. aug. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszod. De gondolom azért valamivel mégiscsak jobb, mint a sima fehér, de javítsatok ki, ha nem így van. És akkor melyik az, ami a legegészségesebb, "színtől" függetlenül? Akár konkrét márkát, terméket is mondhattok (nem baj, ha drága).
2022. aug. 18. 22:44
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem sokkal jobb a "barna" kenyér. Teljes kiőrlésű lisztből készült kenyérre gondolsz? Lehet, hogy egészségesebb egy csak kovásszal készült fehér kenyér.
2022. aug. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A barna kenyér az barnára színezett fehér kenyér. Semmivel nem egészségesebb.

Teljes kiőrlésű vagy purpur kenyeret vegyél. Pl a lipótiban a teljes kiőrlésűben csak tk liszt van és nagyon finom, levegős, nincs erőteljes íze.

Szóval a javaslatom hogy tk kenyeret egyél és elòször olyat aminek fele liszt tk, fele sima. Utána mehet egészes

2022. aug. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Rozskenyeret ajánlom, szerintem nagyon finom, viszont teljesen más élmény, mint a fehérkenyér. Én úgy szerettem meg, hogy csak azt ettem sokáig, most már ilyen bolti fehéret meg sem tudok enni.
2022. aug. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#3 Legutóbb valami "jaus" vagy milyen márkájút vettem, ehhez hasonlókat szoktam, de lehet, hogy nagyon mellényúltam.


#4 Utánanéztem a purpur kenyérnek, jól néz ki (:D), legközelebb szerintem azt veszem.


Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld. :)

2022. aug. 18. 23:28
 7/15 A kérdező kommentje:
#5 Köszönöm, meg fogom kóstolni. :)
2022. aug. 18. 23:32
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
Finom feltétekkel dobd fel, sokat számít, csirkemellsonka pl, sajt, paradicsom, stb, amiket szeretsz 😊
2022. aug. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#8 Hát igen, a sajttal, paradicsommal is hadban állok sajnos, általában sima kenyeret eszem valami sonkával, szalámival. De most azt csinálom, hogy minden héten megkóstolok valamit, így szerettem meg egy hete a kígyóuborkát, és pár napja a mandarint, szóval haladok. :) Egyébként köszönök minden választ. :)
2022. aug. 18. 23:39
 10/15 anonim ***** válasza:
85%
Meg tudlak érteni. Akkor valami finom vajkrém és valami felvágott, husi féle, saláta is nyugodtan mehet. :) kitartás,
2022. aug. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!