Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Igazi házi sonkát háznál...

Igazi házi sonkát háznál tudnék venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nagyon szeretnék igazi házi sonkát/szalonnát venni. Nem azt amire rá van írva vagy ami a hentesnél kapható...

Azt a típust, amit sóban érlelnek, meghagyják neki az időt hogy érjen.... Nagyon sós a végeredmény, ha füstölt is annál jobb.


Sajnos sehol az ég-világon nem találok.

Próbáltam már a környező falvakban lassan csorogva, hátha ki van írva valahol hogy kapható..... valamelyik háznál. Sőt volt már hogy megkérdeztem helybelieket.... de úgy néz ki mindenki csak és kizárólag annyit csinál amennyi neki és a családjának kell. :(


Itt van a számban az íze, amit 2 éve kaptam.... 3 ujjnyi szelet volt de beosztottam vagy 5-6 káposztára mert annyira isteni volt...


Sóvárgok utána szó szerint :)



#falu #szalonna #házi sonka #Házias íz #Eredeti házi
2022. okt. 8. 20:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
"Adamik-féle mezőberényi kolbász"-ra keress rá a FB-on, ők még így csinálják.
2022. okt. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad, merre felé élsz, Baranya megyében, Kislippón is van egy kistermelő, aki árul hosszan érlelt sonkákat és hasonlókat. A Husitanyára érdemes rákeresni, szintén FB-on.
2022. okt. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

GyMS megye, igazad van elfelejtettem írni!


És ezek a vállalkozások nem beszállítói valamely hentesnek vagy áruháznak hanem ők maguk árulják a termékeket?


Azért kérdezem mert gondoltam arra is hogy azért nem kapok se hentesnél se sehol olyan igazi sós szalonnát/sonkát mert van valami szabályozás rá hogy xy mennyiségű sót nem engednek... aztán ez lehet hogy hülyeség.

2022. okt. 8. 20:49
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A baranyaiak maguk árulják a termékeiket, más üzletben nem találkoztam még velük. Próbálkozz piacokon, ott szoktak házi sonkát-kolbászt árulni időnként, esetleg ott szerencsével járhatsz.
2022. okt. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
Bármelyik piacon.
2022. okt. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Adamik holmikat az országban több helyen is lehet kapni, kérdezd meg őket, hátha árulja valaki arrafelé.
2022. okt. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
Városokban próbáld meg. Itt Pécsett több böllér is kínálja a portékáit.
2022. okt. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Kimegyek majd piacra még, de sokszor próbálkoztam ott is.

Ugyanazt árulják háziként mint a hentes... de az nem az.

2022. okt. 9. 10:34
 9/17 anonim ***** válasza:
38%

A sonka az sonka. Azért árulják azt, mert a sonka az olyan. Nincsenek olyan őrült nagy megfejtések.

Rommá lehet sózni, de attól nem lesz jobb, csak sósabb.

2022. okt. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

9: ez nem igaz.

Igenis óriási különbség van a mesterségesen, kényszeresen erőltetve érlelt sonka és az igazi hagyományos háztáji sonka között.

2022. okt. 9. 11:00
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!