Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem vagyok szomjas?

Miért nem vagyok szomjas?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mindenki mondja, hogy naponta 2-3 liter vizet érdemes inni.

Ezzel nincs is probléma, mindig megvan, de azt vettem észre, hogy néha víz nélkül is megvagyok.


Ma nem ittam semmit és semmi bajom, nem is kívánom a folyadékot.


Mi ennek az oka?



2022. dec. 1. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy sokat eszel (ivás helyett is) vagy nem eszel elég sósat (itt most nem az egészségtelen mértékre gondolok) , amire az ember azért jobban kívánja a vizet.
2022. dec. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hidegben én sem iszok annyit hideg vizet dosem , teát vagy higitott szobahőm.üdítőt vizet igen, nyáron szinte csak víz lédús gyümölcs kell nekem.
2022. dec. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek többsége nem iszok meg 2-3 liter vizet naponta.

Az a vízmennyiség biztosan nem ártalmas, és van pozitív hatása, de az emberek többségének a napi vízfogyasztása bizonyítottan 2 liter alatt marad.

Nekem is van olyan ismerősöm, aki naponta 3-4 liter vizet is megiszik, és nem megszokásból, valóban szomjas... a fűszeres ételekkel lehet nála összefüggésben, de ő is a kivételek közé tartozik.


Kis adalék a témához:

[link]

2022. dec. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Én is ritkán érzek szomjat,álltalaba napi 1-2 pohár,de munkahelyen volt hogy csak kibontottam az ásványvizem,belekortyoltam és el is felejtettem aznapra.

Már orvos is szólt rám,hogy ez így nem jó,eléggé ki vagyok száradva,de egyszerűen eszembe se jut

Én sem értem miért,talan hozzaszoktatjuk a szervezetünket,hogy erre nincs idő (pl én 12órába dolgozok aztán haladni kell az itthoniakkal is) ,majd később..később és megszokja a szervezet

De az igaz,hogy sósabb ételekhez azért kell

2022. dec. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
határozottan emlékszem rá hogy mikor nekem tanították úgy 15 éve, akkor 1,5-2 liter volt az ajánlott. manapság már ez kitolódott minimum kettőre de inkább 2,5 amit ajánlanak. egyszer megkérdeztem hogy mi volt a 1,5 előtt az orvosi ajánlás, és állítólag a minden főétkezés után egy pohár víz, az még 3 decis pohárral is csak 9 deci. szóval úgy tűnik folyamatosan emelkedik ez a mennyiség
2022. dec. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 NTBS ***** válasza:
Mert sok lédús gyümölcsöt eszel.
2022. dec. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Normális, hogy egy ideig megvagy víz nélkül és ilyen időben én sem szoktam igazából szomjas lenni. Tehát, ha reggel 7 kor eljövök otthonról és este 6ig nem ittam egy kortyot sem akkor sem érzek szomjúságot, de ez nagyon nem egészséges. Melegben nyilván más a helyzet amikor sokkal több folyadékot veszítesz napközben a szervezetedből.
2022. dec. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!