Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi számotokra a "túl fűszeres"...

Mi számotokra a "túl fűszeres" étel? Ahogy én használom, az annak számít?

Figyelt kérdés

Párom szerint túl fűszeresen főzök, de én így tanultam otthon. Eddig úgy voltam vele, hogy az számít túl fűszeresnek, ami csípős.. pár példa:

Gulyásleves: só, bors, pirospaprika, kömény, babérlevél, fokhagyma granulátum, majoranna

Bolognai: só, fehérbors, fokhagyma granulátum, oregánó, rozmaring, bazsalikom, babérlevél

Besamel: só, bors, szerecsendió

Sajtszósz: só, bors, metélőhagyma, fokhagyma

Stb..

Szeretem használni a Cayenne borsot, tárkonyt, medvehagymát, kakukkfüvet, sáfrányos szeklicét is, meg sok más fűszert is, persze ha az étel engedi, nem pedig random.


2022. dec. 2. 11:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is rengeteg féle fűszert használok és nálam az a túl fűszeres, ha az alapanyag íze már nem vagy csak alig érződik, mert elnyomja egy vagy több fűszer. Ettől még ha csak a párodnak nem ízlik, akkor lehet, hogy nem csinálsz semmit rosszul csak arról van szó, hogy a kevésbé intenzív ízekhez van szokva. Ez is ízlés kérdése.
2022. dec. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
A párod szerint valószínűleg a majonéz is túl fűszeres. Ha valaki egész életében egy fűszermentes gasztronómiai sivatagban éli az életet, ahol maximum só, bors és paprika van csak, könnyen érez mindent fűszeresnek. A felsoroltak egyáltalán nem számítanak soknak, én egy sima tésztaszószt is 6-10 fűszerrel készítek.
2022. dec. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A "túl füszeres" nem azt jelenti, hogy túl erös, hanem hogy valamilyen füszerböl több van benne, mint kellene, vagy túl sokféle, nem összeillö füszert használ valaki.

Elvileg amiket az ételekbe teszel, azzal nincs gond, feltéve, hogy a mennyiség nem sok.

2022. dec. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is imádom a fűszereket, van néhány alap, amit kb. mindenbe teszek, pl. a petrezselyem vagy frissen őrölt színes bors. A paradicsomos dolgokhoz pedig alap, hogy oregánó és bazsalikom is legyen bennük.
2022. dec. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A gombás dolgokhoz pedig a kakukkfű alap nálam.
2022. dec. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Egyáltalán nem főzöl fűszeresen, legtöbben így fűszerezünk.


Inkább a mennyiség lehet több mindenből. Próbáld meg kevesebbel, hátha úgy már ízlik neki. Egy próbát megér.

2022. dec. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az 1-es válaszolóhoz, nálam is az a túl fűszeres, ahol az alapanyag íze már nem érezhető, hanem csak a fűszerek dominálnak.
2022. dec. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Anyósod hogy főz?

Mert a többségnek az az etalon amit otthon megszokott, arra áll be az ízvilága.

Anyósom vállalhatatlan pörkölteket csinált, gyakorlatilag leveseket. Én viszont úgy szoktam meg és úgy tanultam, hogy a pörkölt nem lotyog a vízben, hanem sűrű zaftja van. Amikor nálunk elkészült a pöri, kétfelé kellett szedni és a férjemére rá kellett önteni egy bögre vizet, attól volt boldog.

Más téren az anyósom egy borzasztó precíz és végtelenül tiszta asszony volt, így én is megettem a "pörköltjét", csak meg kellett szoknom, hogy ne pörköltre számítsak, hanem gulyáslevesre.

2022. dec. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
#8 Hű, ez ismerős, a barátom családja főz így, még a lecsó is fel van vizezve. Ráadásul meg vannak győződve arról, hogy a só halálos méreg, ezért van köztük olyan, aki egyáltalán nem tesz sót az ételbe. Rettenetes rossz konyhájuk van.
2022. dec. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Jogos a 8-as kérdése! :)


Nekem volt olyan kolléganőm, aki a só-bors-paprikán kívül semmiféle fűszert nem használt. És igen, a "hozott" ízlés lehet az oka, hogy a kérdező párja túlságosan fűszeresnek találja az általa főzött kajákat.

2022. dec. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!