Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Megoldható lenne egy olyan...

Megoldható lenne egy olyan kapszula ami fedezi a napi tápanyagbevitelt?

Figyelt kérdés

2022. dec. 14. 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Biztos van ilyen. De egészségesebb lenne napi 5 tabletta.
2022. dec. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, több okból. Egyrészt a kalóriasűrűség miatt: még tiszta zsírból, a legmagasabb energiájú tápanyagból legalább 200 gramm kell, ami fedezi az 1500-2000 kalória napi szükségletet, ezt nem lehet kapszulába sűríteni. Az ember nemcsak kalória meg gramm, hanem az emésztéshez kellenek ballasztanyagok, vitamin, stb. A harmadik ok, hogy az ember lelke is éhes, olyan biológiai lények vagyunk, akik élvezik is étkezést, enélkül nem lakunk jól - lelkileg.
2022. dec. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
88%
És a gyomor? A gyomornak emésztenie kell.. különben ha üres marad akkor önmagát kezdi el emészteni a gyomorsav által. Persze jó lenne ha csak kapszulákat használnánk, nem kéne akkor kakilni! Éhesek maradnánk és ettől feszültté válnánk. És görcsölne a gyomrunk az ürességtől.
2022. dec. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"A harmadik ok, hogy az ember lelke is éhes, olyan biológiai lények vagyunk, akik élvezik is étkezést, enélkül nem lakunk jól - lelkileg"


Ez szép gondolat, és egy családdal töltött hétvégi napon igaz is, de van amikor csak nyűg pl meló közben, hogy kaját kell intézni (rendelni, főzni stb), le kell ülni elnyammogni, utána mosogatás, stb. Munkás hétköznapokon én imádnám, ha egy szem tabival le lehetne tudni az egész macerát.

2022. dec. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl pont az a munkanapom fénypontja, hogy ehetek valami finomat (már ha sikerül) Én biztos nem cserélném le kapszulára, szeretek jókat enni. Persze más egy éttermi vagy otthon főzött ebéd, mint rendelni valamit, de én még azt is szeretem. Még egy kínai büfés ételnek is örülni tudok, hogyha finom.
2022. dec. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

#5

Hát, én utálom cipelni meg rohamtempóban betömni két feladat/meeting között.

2022. dec. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nézd meg, milyen taknyot esznek a Mátrixban. Kellene naponta mondjuk 2,5 kilónyi ilyen massza, ha nem innál semmit. A szárazanyag kb. fél kiló, szerinted ezt hány kapszulába lehetne sűríteni? Kapkodhatnád őket reggeltől estig. Esetleg vezettess be gyomorszondát, akkor fel sem kéne állni a gép mellől...
2022. dec. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszem
2022. dec. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
7. Hú, ez durva volt!
2022. dec. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az utolsó része? Gondolom ez volt a kérdés célja :) Bár a gyorsabb evés már nekem is megfordult a fejemben. Az a gond, hogy az idő nagy része a rágással telik, ezt ki lehetne küszöbölni, ha ilyen masszává turmixolnánk mindent, bár nem tudom, a fogak mit szólnának hozzá, talán egy idő után rájönnének, hogy nincs rájuk szükség, és szépen kihullanának...
2022. dec. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!