Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért változott meg ennyire a...

Miért változott meg ennyire a pisztáciás dolgok íze?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban a kedvencem volt a pisztácia fagyi. Azt sem tudzam mi az a piaztácia, de az a fagyi volt a legfinomabb.

Aztán felnőttként ettem már pisztáciát, ami nem volt ugyan olyan finom, mint a fagyi, de magnak elment.

Aztán az utóbbi években újra találtam pisztácia fagyit. Nem volt édes és kb ízetlen volt. Most vettem kétféle pisztáciás szaloncukrot, de csak a csokibevonatnak van íze. Olyannyira, higy a pisztáciakrémet megkóstolva, teljesen jellegtelen. Akkor régen hogy tudtak finom fagyit csinálni?


2022. dec. 27. 14:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Drága a pisztácia és így inkább kispórolják belőle és ezek főleg csak aromával ízesítettek, azért nem olyan
2022. dec. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó fagyizót/cukrászdát találsz, akkor találhatsz jó fagyikat is.

Ahova én járok, annak a cukrásznak az országtortái többször nyertek, de egy vidéki cukrászda, úgyhogy nem is drága. Az ő pisztácia fagyija nagyon jó például.

Pár éve voltam Egerben és benéztem egy cukrászdában, vettem valami fagyit és majdnem behánytam tőle, pedig egy viszonylag jó értékelésű cukrászda volt. Ha szeretnéd meg is keresem. Érződött rajta hogy még a benne lévő tej is valami mesterséges cucc vagy nem tudom de az egész mintha valami instant porból lett volna kifőzve.


A bolti 3000-4000ft/kg árú szaloncukrok gagyik. A csoki is rossz minőségű és a benne lévő töltelék is.

Van a svájci Lindt-nek egy pisztáciás szaloncukorja kb 5500 a 200g-os doboz. Nem kóstoltam, de abban igazi pisztácia van, biztos finom. Ha nagyon érdekel a dolog, egy próbát megér.

2022. dec. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt próbáld ki, igazi pisztácia paszta van a töltelékében, imádom.


[link]

2022. dec. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom ilyen stühmert találok-e még. Ma a Szamos pisztáciás szaloncukrát kóstoltam, illetve a Lissé piaztáciását.
2022. dec. 27. 18:23
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Az ízlésed változott meg gyerekkorod óta, nem a pisztácia íze.
2022. dec. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés az is hány éves vagy. Amikor én voltam gyerek, a pisztácia full műízű volt, azóta meg már van amelyik igazi. És tényleg van amelyik enyhén sós. Én nagyon szeretem ezt a fajtát, a régit nem.
2022. dec. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

35 éves vagyok.

Régen édes volt éa különleges ízű. Most meg igen, szonte már sós, de leginkább semmilyen ízű.

2022. dec. 27. 21:39
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Sós pisztácia pedig a legjobb, édesen el sem tudom képzelni:O
2022. dec. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
Mert drága és mindenből kispórolják
2022. dec. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A pisztácia soha nem volt édes ízű.

Leírom mégegyszer, hátha akkor eljut a tudatodig: nem a pisztácia változotty hanem az ízlésed. Talán nem rakétatudomány rájönni, hogy egy gombóc fagyi vagy egy tábla csoki egy felnőttet nem fog úgy lenyűgözni, mint egy gyereket, akinek az étkezési kultúrája amúgy is kimerül az édességekben.

Egy élményt, egy megszépült emléket hajkurászol, nem egy valódi ízt. Nyilván soha nem fogod megtalálni.

2022. dec. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!