Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Másnak is ilyen nehéz ez a...

Másnak is ilyen nehéz ez a hónap, hogy szinte már alig telik ennivalóra?

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem a kisfiam. Ilyen hónap még nem volt sose. Ugye, hogy decemberben duplán jött a családi azt is elköltöttem karácsonyi ajándékokra. Óvoda csak január 9-én kezdődött, így ugye ha egész nap itthon van is többet kell költeni, erre a héten beteg is lett, több mint 10 ezret fizettem a gyógyszertárba. Van kereken 10 ezer forintom másodikáig. Csekkek be vannak fizetve, viszon nem tudom most is mit főzzek hétvégén, hétfőtől már jobb lesz, mert oviban lesz.

#Ételek, ebéd, főzés, spórolás,
2023. jan. 27. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

"Ugye, hogy decemberben duplán jött a családi azt is elköltöttem karácsonyi ajándékokra."

Nem kellett volna elkölteni a januári pénzt.

Az óvodai napokra, amikor nem volt nyitva, gondolom, nem kellett befizetni.

2023. jan. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Ugye, hogy decemberben duplán jött a családi azt is elköltöttem karácsonyi ajándékokra - igazán ügyes vagy :D
2023. jan. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér. Nem kell drága ajándékokat venni, ha nem telik rá.
2023. jan. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem kellett befizetni ha nincs oviba, de nyilván könnyebb ha jár mert akkor csak a vacsorát kell itthon megoldani. Most napi 4-5x-nyi étkezés meg boltba is csak vele tudok menni és mindenki tudja milyen a boltba egy kisgyerek, mindig csak veszek neki valamit.
2023. jan. 27. 15:34
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem nehéz.Annyit osztok be ami van.és megpróbálok spórolni is váratlan kiadásokra.igy nem ér meglepi.Soha nem költekeztem ki előre. Próbálj heti vagy havi nagybevásárlást csinálni,hogy ne kelljen naponta boltba járni.
2023. jan. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Akkor bizony most krumplis tészta meg sárgaborsó főzelék lesz másodikáig. Vakmerő dolog volt elkölteni előre a családit. Költségvetést szoktál csinálni? Akkor tudnál tartalékot képezni, mert könnyebb lenne ellenállni a csábításnak, impulzus vásárlásnak, családi nyomásnak stb. Emögött tényleges pszichológiai dolgok vannak, jobban megy, ha előre wldöntöd, mire mennyit szánsz, kevesebb kis döntést kell naponta meghoznod. Ha előre el van döntve, be van osztva a pénz, kevésbé csábulsz el.
2023. jan. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
kinek mit intézett a kormánya..
2023. jan. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Most, hogy jól kioktattátok a kérdezőt, tudnátok valamilyen konstruktív ötlettel is előállni?:)
2023. jan. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
igen, sokaknak még rosszabb is. gondolkodtam, szerintem ez a helyzet csak azokat nem viseli meg akik eddig is minimál élelmen nyomorogtak. fusztrál és gyomorgörccsel megyek boltba hogy mi drágult egy hét alatt már megint, mit kéne előre megvennem hogy legközelebb csak nehogy meglepetés +50 100 ft plusszal kapjam meg. pedig még gyerekem sincs
2023. jan. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Eleget téve a #8 kérésének, válaszolok a kérdésedre.


Nekünk nem nehezebb mint más hónap. Mi félre raktuk azt a januári összeget amit már decemberben kiküldtek.

2023. jan. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!