Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Elviteles helyeken miért...

Elviteles helyeken miért olyan forró a kávé mindig?

Figyelt kérdés

Akárhol veszek kávét (McDonald,Starbuck,Costa stb..) a kávét iszonyat forrón adják. Miért jó ez így bárkinek? Ha veszek kávét azt egyből szeretném inni, és nem akarok vele várni fél órát amire lecsökken a hőmérséklete.


Mindig hozzá kell tennem, hogy hideg tejet öntsenek bele, mert egyből szeretném inni, de még akkor is ihatatlan a hőmérsékletű.


Ki akarja szorongatni az utcán vagy a munkahelyén a kávéját fél óráig? Így még egy szünetbe sem fér bele egy kávézás. Legtöbbször jeges kávét kérek, de az meg nagyon fel van vizezve.



2023. febr. 5. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
A kávé azért forró, mivel hogy forró vízzel kell főzni. Ez már csak ilyen.
2023. febr. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Nem túl bonyolult, azért forró, mert frissen készítik.
2023. febr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért, hogy ha több kávét visz valaki - pl. a kollégáknak a munkahelyre -, még a célállomáson is meleg legyen, ne hűljön ki út közben nagyon.
2023. febr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg helyben is hűvös. Kávét forrón szoktak inni az emberek. Én a langyosat ki nem állhatom. A jeges kávéba kell a víz és jégkocka.
2023. febr. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol máshol is ilyen forró, elvégre forró vízzel főzik le a kávét. A különbség az, hogy máshol a porcelán vagy kerámia csésze a hő jelentős részét gyorsan felveszi, illetve elvezeti. A papírpohár viszont nagyon jó hőszigetelő, így egyrészt nem ég le a kezed, másrészt lassan hűl ki a benne lévő kávé.
2023. febr. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a kávét főzik jobb helyen, elsősorban emiatt forró. Másrészt a legtöbben forrón szeretik. Harmadrészt az, aki langyosan szereti, vár egy kicsit és magától elhűl. Problem solved...
2023. febr. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés. Mert pont az van, hogy egy jó presszó kávé főző nem túl magas hőmérsékleten főz. Viszont én is sok helyen ezt tapasztaltam, hogy iszonyú forróak a kávék.
2023. febr. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!