Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy eszitek a Spaghettit?

Hogy eszitek a Spaghettit?

Figyelt kérdés

Elegge illedelmes ember vagyok. Es figyelek is erre, nekem fontos.


Viszont...nagyon szeretem a Spaghettit de keptelen vagyok kuluralten enni :-D.

Tudok palcikaval enni, különbözö kagylokat, rakot mindent de a Spaghettit feltekerni a kanalra villaval szamomra lehetetlen.


Az olaszorszagban jartas embereket kerdem, nagyon bunko dolog a Spaghettit egyszeruen villaval kessel probalni enni..mondjuk akkoris inkabb idetlen mutatvan mint szepen enni...


ti hogy eszitek a spaghettit etteremben? (otthon persze hogy lehet kezzel labbal)



2023. máj. 10. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy kanál segítésével kell a villára tekerni.

Ha nagyon összevágod, akkor még nehezebb feltekerni, mert nem lesz mit tekerni, túl rövid és lecsúszik.

2023. máj. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Simán villával tekergetem,étteremben meg nem eszek.
2023. máj. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
Döntsd el először, hogy a nagy kezdőbetűst eszed, vagy a kis kezdőbetűst. Utána megpróbálhatod gyakorolni a magyar helyesírását is. Egyszerűen: spagetti.
2023. máj. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%

Érdekes, én mindenféle bonyodalom nélkül fel tudom tekerni a villára kanál nélkül is .

Tehát tudjuk már megoldani a dolgokat ...

2023. máj. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell kanál sem a "tekeréséhez". Amikor megfelelően van főzve a tészta, pl. nem raknak olajat a főzővízbe(amikor raknak az alap hiba, ugyanis az olajos tészta nem fogja meg a szószokat), a szószok sűrűsége miatt a tésztát akár egyben fel lehet tekerni villára.

A "vizes" szószok, vagy a porból készültek rendszerint nem tapadnak meg.

2023. máj. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Én H nélkül eszem a spagettit, de kanalat sem használok. Fel lehet azt könnyen tekerni. Kivétel, ha valaki rövid darabokra tördeli, mert…
2023. máj. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Eredetileg Olaszoszágban egy villával eszik, a kanalat csak késöbb találták ki hozzá a nem olaszok, mert úgy állítólag könnyebb, szerintem meg nehezebb.

Olasz környezetben igen nagy illetlenségnek számít 6-8 éves kor fölött összedarabolni a tésztát.


A trükk szerintem az, hoyg csak pár - 2-4- szál tésztát szabad a villára venni, és utána ferdén tartva a tányér pereme alatt kell tekergetni, amíg egy gombóc lesz belöle. Amire figyelni kell, hoyg a tészta ne a villa hege felé tekeredjen, hanem a közepén maradjon, különben könnyen lecsúszik, amikor be akarod kapni. Illetve amikor emeled a villát, kicsit a nyele felé kell dönteni, hogy a tészta hátra és ne elöre akarjon csúszni.


Elvileg nem nehéz megtanulni, a legtöbb embernek a pálcika használata sokkal bonyolultabb.

Javaslom, hogy fözz meg valamennyi spagettit, és otthon, egyedül gyakorold a tekergetést, ha sikerült a szádig emelni, akkor tedd vissza és kezdd másik szálakkal a gyakorlást. Közben a már összetekert adagokat villával megemelve és lazan visszaejtegetve ki tudod símítani, így újra tekerhetö lesz. Próbáld meg elöször begyakorolni otthon, stressz nélkül, kis idö után menni fog.

2023. máj. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
egyszer már eljátszotta régebben hogy ugyanígy írta, nem hiszem el hogy valaki direkt erre izgul hogy majd biztos beleköt valaki a részletekbe
2023. máj. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

8-as: ha valaki nem Magyarországon él, akkor sok szót az ottani helyesírás szerint ír megszokásból.

Értelmes ember nem akad fenn ilyeneken, szerintem tökéletesen érthetö volt így is a kérdés.

2023. máj. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9es köszi. igy van. nem Magyar o.-on elek. Szerintem is elegge felesleges ezen balhezni. Nembaj. Több baja van szerintem mint ez :)
2023. máj. 11. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!